فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • احمد خاتمی: ما موشک به وفور داریم 

  منبع: دبی - العربیه.نت، فارسی

  احمد خاتمی عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری با نام بردن از «حکومت گرگ‌ها و زورگویان» که به گفته او در آن، موشک حرف نخست را می‌زند، اعلام کرد که کشورش برای دفاع از حریم خود موشک به وفور دارد.

  بر اساس گزارش خبرگزاری مهر، جمعه 27 سپتامبر 2019، احمد خاتمی در «یادواره 225 شهید» شهرستان فریدن، با اشاره به مشکلات اقتصادی در ایران، تاکید کرد که «مردم از نظام جدا نخواهند شد».

  او راه حل مشکلات را «مقاومت و نه مذاکره کردن با دشمنان» دانست.

  خاتمی با اشاره به خروج آمریکا از برجام، قصد این کشور را «شکستن مقاومت مردم ایران» اعلام کرد. او گفت که «آمریکا و اروپا سروته یک کرباسند».

  امام جمعه موقت تهران، در ادامه گفت: «در حکومت گرگ‌ها و زورگویان موشک حرف نخست را می‌زند اما ما به تمام زورگویان دنیا می‌گوییم که ما نیز موشک به وفور داریم».

  گفتنی است، پس از حمله پهپادی به تأسیسات آرامکو، بار تهدید در اظهارنظرهای مقامات ایران افزایش یافته است. حوثی‌ها اعلام کردند که مسئولیت این حمله را به عهده دارند اما مقامات سعودی و آمریکایی تاکید کردند که این اقدام توسط ایران یا با حمایت این کشور انجام شده است، اتهامی که از سوی مقامات ایران رد شده است.

  فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران، در پاسخ به تهدیدات بازدارنده آمریکا علیه ایران گفت: «نیروهای مسلح آماده‌اند تا طومار هر متجاوزی را در کمترین زمان ممکن در هم بپیچند».

  «دونالد ترامپ» بار دیگر به تازگی اعلام کرد که گزینه نظامی نیز همواره به عنوان یک گزینه علیه ایران، مطرح است.

  بر اساس گزارش خبرگزاری رویترز، رئیس‌جمهوری آمریکا تاکید کرد که از زمان ورودش به کاخ سفید، ایران جایی بود که بسیار «دشمن» بود. به گفته او این کشور «تروریست» است و ممکن است امروز نیز همانطور باشد.

  ترامپ در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه آیا در مورد لزوم استفاده از گزینه نظامی فکر می‌کند یا خیر؟ گفت: «همیشه این شانس وجود دارد. اما آیا من آن را (جنگ) می‌خواهم؟ نه. من جنگ را ترجیح نمی‌دهم. اما همیشه این شانس وجود دارد.»

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران