فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • ویزای برخی از همراهان حسن روحانی برای سفر به نیویورک صادر نشد

  منبع: دبی.العربیه نت فارسی

  به دلیل عدم صدور ویزا از سوی دولت آمریکا، گروهی از اعضای دفتر حسن روحانی به شمول تمامی معاونین دفتر او، در سفرش به نیویورک او را همراهی نخواهند کرد.

  به گزارش خبرگزاری ایسنا، برخی از کسانی که برای آنها ویزا صادر نشده افرادی هستند که مسئولیت برنامه‌ریزی دیدارهای روحانی را برعهده دارند.

  براساس این گزارش، به رغم صدور ویزا برای حسن روحانی، برای او و همراهانش محدودیت‌های سخت‌گیرانه‌ای تعیین شده و او تنها می‌تواند بین هتل محل اقامتش و ساختمان سازمان ملل تردد کند.

  پیش از این خبرگزاری تسنیم گزارش کرده بود که جواد ظریف در پاسخ به این سؤال که «آیا شما همراه رئیس‌جمهور به نیویورک خواهید رفت؟» گفته بود: «ببینیم چه می‌شود، فعلاً قطعی نشده است و فعلاً ویزا نداریم.»

  قابل ذکر است که وزیر امور خارجه ایران 31 ژوئیه 2019 از سوی وزارت امور خارجه آمریکا #ماله_کش_اعظم نامیده و در فهرست تحریم‌های این کشور قرار گرفت.

  یک مقام آمریکایی نیز در آن زمان اعلام کرد: «واشنگتن وزیر امور خارجه ایران را به استناد دستور اجرایی که دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا برای تحریم آیت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر ایران، صادر کرد، تحریم کرد.»

  مقر سازمان ملل در خاک آمریکا است و این کشور پذیرفته که به عنوان میزبان برای همه شرکت‌کنندگان در جلسات سازمان ملل ویزا صادر کند.

  امسال ویزای رئیس‌جمهوری و وزیر خارجه ایران نیز با تاخیر صادر شد.

  برچسب‌ها

  #ماله_کش_اعظم

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران