فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • وزارت خارجه بریتانیا به العربیه: نفتکش ما همچنان در ایران توقیف است 

  منبع: دبی - العربیه.نت، فارسی

  وزارت خارجه بریتانیا روز دوشنبه در اظهاراتی به العربیه گفت که نفتکش «استینا ایمپرو» و خدمه آن همچنان به طور غیر قانونی در ایران توقیف هستند و از تهران خواست تا آنها را فورا آزاد کند.

  از سوی دیگر حمید بعیدی نژاد سفیر ایران در بریتانیا، روز دوشنبه در توئیتر نوشت: «کشتی بریتانیایی اکنون پس از اتمام مراحل قضایی و قانونی آزاد شده است.»

  رسانه‌های ایران امروز دوشنبه به نقل از علی ربیعی سخنگوی دولت جمهوری اسلامی ایران خبر از رفع توقیف از نفتکش «استینا ایمپرو» داده افزودند که این نفتکش می‌تواند به مسیر خود ادامه دهد.

  ربیعی گفت که مراحل قانونی انجام شده و شرط‌های ناظر بر رفع توقیف این نفتکش تامین شده و از این رو این نفتکش می‌تواند مسیر خود را دنبال کند.

  نفتکش «استینا ایمپر» دو ماه پیش و دو هفته پس از توقیف نفتکش ایرانی «گریس 1» در آب‌های جبل‌الطارق، در تنگه هرمز توقیف و به بندرعباس منتقل شد.

  نفتکش ایرانی «گریس 1» که بعدها نامش به «آدریا دریا 1» تغییر داده شد، به اتهام نقض تحریم‌های اتحادیه اروپا علیه سوریه به مدت 45 روز در توقیف جبل‌الطارق بود. این نفتکش روز پنجشنبه 15 اوت طی حکمی از دادگاه جبل الطارق آزاد شد. آمریکا که بر پایه حکم یک دادگاه فدرال خواستار توقیف دوباره این نفتکش شده بود، نسبت به پذیرش آن به کشورهای دیگر هشدار داده است.

  خبرگزاری تسنیم روز یکشنبه به نقل از الله مراد عفیفی‌پور، مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان خبر از رفع توقیف قریب‌الوقوع نفتکش «استینا ایمپرو» داد.

  نفتکش بریتانیایی «استینا ایمپرو» در ملکیت شرکت کشتیرانی سوئدی «اسیتنا بالک» است.

  تبلیغات