.
.
.

پمپئو: مأموریت در قبال ایران اجتناب از جنگ است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

مایک پمپئو وزیر امور خارجه ایالات متحده، روز یکشنبه گفت که آمریکا نیروهای اضافی که روز جمعه قرار شد به منطقه خلیج اعزام شوند، نیروهای "بازدارنده و دفاعی" هستند.

پمپئو که روز یکشنبه با فاکس نیوز گفت‌وگو می‌کرد افزود، اطمینان دارد دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریكا اگر تدابیر بازدارنده مؤثر نباشد، اقدام خواهد كرد و رهبری ایران از این امر آگاه بود.

ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا روز یکشنبه بیان کرد که هیچ برنامه‌ای برای دیدار با مقامات ایرانی در مجمع عمومی سازمان ملل متحد ندارد.

اخیرا گزارش شده است که دونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحده و همتای ایرانی‌اش، حسن روحانی، این هفته در حاشیه نشست مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک ملاقات خواهند کرد، اما تاکنون هیچ گزارشی در این زمینه تأیید نشده است.

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا روز جمعه 20 سپتامبر اعلام کرد کرد که بانک مرکزی و صندوق توسعه ملی ایران را تحریم کرده است.

ترامپ در مصاحبه با خبرنگاران در کاخ سفید، گفت: «بانک مرکزی را تحریم کردم ما همیشه برای گزینه نظامی در قبال ایران آماده هستیم».

در همین حال ستیون منوچین، وزیر خزانه‌داری آمریکا گفت که تحریم‌های اخیر ایالات متحده آمریکا علیه ایران بسیار شدید است.
وزیر خزانه‌داری آمریکا گفت، بانک مرکزی ایران آخر منبع اموال ایران است.

گزارشگر العربیه در آمریکا به نقل از منابع کاخ سفید گفت، واشینگین در تلاش است تا ایران را از نظر مالی در انزوای کامل قرار دهد.

بانک مرکزی مهمترین بانک این کشور به شمار می‌رود.