.
.
.

وزارت دفاع سعودی چهارشنبه شواهد دست داشتن ایران در حمله آرامکو را ارایه می‌کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

وزارت دفاع پادشاهی عربی سعودی اعلام کرد که شامگاه چهارشنبه 18 سپتامبر 2019 طی کنفرانسی خبری درباره حمله «تروریستی» به تاسیسات نفتی آرامکو شواهد دست داشتن ایران در این حمله را ارایه خواهد کرد.

به گزارش العربیه، وزارت دفاع سعودی طی بیانیه‌ای اعلام کرد که شواهد دست داشتن ایران در حمله به تاسیسات آرامکو را شامگاه امروز چهارشنبه طی کنفرانسی خبری اطلاع‌رسانی خواهد کرد.

این وزارتخانه سعودی افزود که در این کنفرانس خبری، اسلحه ایرانی به کار رفته در حمله به آرامکو نیز به نمایش گذاشته می‌شود.

این در حالی است که بنا به اعلام کاخ الیزه امانوئل مکرون رئیس جمهوری فرانسه امروز چهارشنبه اعلام کرده که فرانسه کارشناسانی را به سعودی خواهد فرستاد تا درباره جزئیات حمله‌ای که تاسیسات نفتی وابسته به شرکت آرامکو را هدف قرار داد تحقیق کنند.

کاخ الیزه در بیانیه‌ای اعلام کرد، امانوئل مکرون به شدت حمله آرامکو را محکوم کرده و در گفت‌وگوی تلفنی با شاهزاده محمد بن سلمان ولی‌عهد سعودی تاکید کرده که فرانسه به حمایت از ثبات در منطقه خاورمیانه پایبند است.

در بیانیه کاخ ریاست جمهوری فرانسه آمده است: «رئیس مکرون به ولی‌عهد تاکید کرده که فرانسه کارشناسانی را به سعودی خواهد فرستاد تا در تحقیقاتی با هدف آشکار شدن مبدأ و چگونگی حملات مشارکت کنند».

از سویی دیگر دیپلمات‌ها به «رویترز» گفته‌اند که پس از آن که فرستاده مکرون گفت‌وگوهایی را در سعودی انجام داده است این حملات (آرامکو) می‌تواند به دیپلماسی فرانسه برای اجتناب از وقوع رویارویی میان ایالات متحده و ایران آسیب برساند.