.
.
.

روحانی و هیئت همراه‌اش به دلیل عدم صدور ویزا احتمالا به نیویورک نمی‌روند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

خبرگزاری های داخلی ایران گزارش دادند که حسن روحانی و هیئت همراه به دلیل نداشتن ویزا احتمالا به نیویورک سفر نمی‌کنند.

خبرگزاری ایرنا در این باره گزارش داد که تا امروز چهارشنبه 18 سپتامبر، ویزای هیأت ایرانی شامل؛ رئیس جمهور، وزیر خارجه و هیات همراه برای شرکت در هفتاد و چهارمین مجمع عمومی سازمان ملل که از روز گذشته آغاز به کار کرد، صادر نشده است.

در این شرایط، احتمال لغو سفر حسن روحانی و هیات همراهش به نیویورک وجود دارد.

این در حالی است که عباس موسوی، سخنگوی وزارت امور خارجه ایران، روز دوشنبه در نشست هفتگی با خبرنگاران بدون اشاره به عدم صدور ویزا توسط آمریکا، اعلام کرد که اگر شرایط تامین شود، محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران، همراه با رئیس جمهوری به نیویورک سفر می‌کنند تا در هفتاد و چهارمین نشست مجمع عمومی شرکت کنند.

او همچنین تاکید کرد که برنامه‌ای برای دیدار بین روسای جمهوری ایران و آمریکا در نیویورک وجود ندارد و چنین دیداری انجام نخواهد شد.

بر اساس گزارش خبرگزاری شینهوا، مجمع عمومی سازمان ملل، روز گذشته، هفتاد و چهارمین دور از نشست‌های خود را در نیویورک آغاز کرد.

سازمان ملل متحد در بیانیه‌ای اعلام کرد که سال جاری، رهبران کشورهای جهان علاوه بر شرکت در مباحث مجمع عمومی، در مجموعه‌ای از نشست‌ها با هدف تقویت اقدامات در زمینه «تغییرات اقلیمی»، «رشد پایدار»، «سلامت» و «صلح جهانی» نیز شرکت خواهند کرد.

این نشست‌ها در ادامه پیگیری اهداف برنامه توسعه پایدار برگزار می‌شود که سال 2015 میلادی توسط رهبران کشورهای جهان تصویب شد.