.
.
.

ویدیو... ایران «شمر بن ذی‌الجوشن عصبانی» را به زندان افکند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

مردی که نقش «شمر بن ذی‌الجوشن» را تعزیه ماه محرم بازی کرد و چنان در نقش خود فرو رفته که خود را در صحرای کربلا تصور کرده و تماشاگران را کتک زد، دستگیر شده و احتمالا محرم سال بعد را پشت میله‌های زندان بگذراند.

هر ساله در ایران نمایشی تحت عنوان تعزیه و یا شبیه برگزار می‌شود که در آن حوادث سال 61 هجری که منجر به کشته شدن امام سوم شیعیان شد، بازخوانی و بازسازی می‌شود. در ماه محرم سال جاری در مراسمی تعزیه‌ای که در شهرستان میناب استان هرمزگان برگزار شد، فردی که نقش شمر بن ذی‌الجوشن را ایفا می‌کرد، با وسیله‌ای که در دست داشت و به نظر می‌آید یک قطعه چوب باشد، مردمی که برای تماشا آمده بودند را کتک زد.

خبرگزاری شبستان گزارش کرد که برخی از زنان حاضر در مراسم به شمر گفته‌اند «نذر کرده‌اند» به جای خانواده‌ کشته‌شدگان حادثه کربلا «کتک بخورند» و « عده‌ای دیگر می گویند چون حاضران به او ناسزا گفته اند باعث عصبانیت او شده‌اند».

این خبرگزاری احتمال دیگری برای این اقدام بازیگر شمر مطرح کرد که براساس آن « برخی نیز می گویند او چنان غرق در نقش خود شده که فراموش کرده این صحنه تعزیه است و خود را در میدانی واقعی قلمداد کرده است.» فارغ از اینکه دلایل کتک زدن در این نمایش چیست، خبرگزاری شبستان گزارش کرد که «گویا این بازیگر هم اکنون با نظر و دستور مرجع قضایی بازداشت شده است.»