.
.
.

کارگران شرکت راهسازی اراک در اعتراض به حقوق معوقه ریل راه‌آهن را مسدود کردند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

جمعی از کارگران شرکت راهسازی هپکوی اراک، مسیر ریل راه‌آهن شمال-جنوب را مسدود کردند و خواستار رسیدگی به وضعیت حقوق و مزایای معوقه خود شدند.

بر اساس گزارش رسانه‌های داخلی ایران، طی دو ماه گذشته کارگران شرکت راهسازی هپکو، بارها در اعتراض به عدم پرداخت معوقات خود دست به اعتراض زدند. خبرگزاری ایلنا، ماه گذشته گزارش داد که این کارگران، دو ماه معوقات مزدی در سال جاری و معوقاتی از سال‌های گذشته دارند و برای رسیدگی به مطالباتشان، ساعاتی محور راه‌آهن شمال به جنوب اراک را بستند. این خبرگزاری در ادامه گزاش داد که معوقات مزدی تعدادی از کارگران از سال‌های گذشته به حدود سه میلیارد تومان می‌رسد.

امروز دوشنبه 16 سپتامبر 2019 نیز خبرگزاری ایرنا از مسدود شدن دوباره راه آهن توسط این کارگران خبر داد. کارگران هپکوی اراک، در اعتراض به عدم تعیین تکلیف حقوق و مزایای معوقه و سهامداری عمده این واحد صنعتی، ریل راه آهن شمال-جنوب را بستند تا مطالبات صنفی خود را مطرح کنند.

بر اساس این گزارش، کارگران زیر پل شهید بختیاری، روی محدوده ریل راه‌آهن ایستادند و خواستار رسیدگی مسئولان به مطالبات خود شدند که اجرایی شدن قرارداد سال‌ گذشته وزارت راه و شهرسازی برای ساخت دو هزار و 400 دستگاه انواع ماشین آلات راهسازی از جمله آنهاست.

گفتنی است، شرکت هپکو در سال 1385 به‌ بخش خصوصی واگذار شد.

خبرگزاری ایسنا نیز از تجمع این کارگران طی ماه گذشته، در مرکز شهر اراک و سپس در مقابل دفتر نمایندگان مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس ایران، خبر داد. این خبرگزاری، اعتراض به شرایط تولید در شرکت و حقوق عقب افتاده کارگران را از جمله این مطالبات برشمرد.

بر اساس این گزارش، عضو شورای کارگری شرکت هپکو اراک، عقب افتادن دو ماه حقوق کامل کارگران و 70 درصد حقوق فروردین و اردیبهشت ماه را دلیل این تجمع اعلام کرد.

ابوالفضل رنجبر، با تاکید بر این‌که مشکل امروز کارگران هپکو مشکل حقوق نیست بلکه مشکل قول‌هایی است که از سوی مسئولان کشور و استان داده می‌شود، گفت: «حدود یک سال و نیم است که دولت قول تعیین تکلیف وضعیت سهامداری شرکت هپکو را به کارگران داده است، اما متاسفانه در این یک سال و اندی هیچ اتفاقی نیفتاده است».