فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • دادستان شیراز: شهردار اسبق شیراز متهم به ارتشا فرار کرد

  منبع: دبی.العربیه نت فارسی

  دادستان شیراز، از فرار منوچهر قائدی، شهردار اسبق شیراز خبر داد. به گفته او «ارتشا، مداخله در معاملات و مناقصات شورای شهر، مشارکت در جعل پروانه‌های ساختمانی» از جمله اتهامات این شخص است.

  بر اساس گزارش خبرگزاری ایرنا، شنبه 14 سپتامبر 2019، حیدر آسیابی، دادستان شیراز از پیگیری «بازگرداندن شهردار اسبق صدرا» از طریق اینترپل خبر داد.

  او بر ممنوع الخروج بودن این متهم بر اساس رای دادگاه تاکید کرد و خروج او از ایران را از «طریق غیرقانونی» دانست. دادستان شیراز، از به مزایده گذاشتن وثیقه‌های ضامنان قائدی خبر داد. آسیابی «ارتشا، مداخله در معاملات و مناقصات شورای شهر، مشارکت در جعل پروانه‌های ساختمانی» را به عنوان اتهامات شهردار اسبق شهر صدرا برشمرد.

  گفتنی است، بر اساس حکم صادر شده برای پرونده شهردار اسبق شیراز، این شخص به اتهام ارتشا به مبلغ یک میلیارد و 700 میلیون تومان وجه نقد، 210 عدد سکه بهار آزادی و یک دستگاه آپارتمان به ارزش سه میلیارد ریال به 15 سال حبس تعزیری، جزای نقدی معادل وجوه اموال محصله و انفصال دائم از خدمات دولتی محکوم شد. این متهم به دلیل عدم اطلاع رسانی وقوع بزه در حوزه محل خدمت به سه سال حبس تعزیری و سه سال انفصال موقت از خدمات دولتی، به اتهام مداخله در معاملات و مناقصات شورای شهر به شش سال حبس تعزیری، ابطال کلیه معاملات ناشی از شرکت وی در مناقصه و به اتهام مشارکت در جعل پروانه‌های ساختمانی به هفت سال و شش ماه حبس تعزیری، امحا و معدوم کردن کلیه اسناد مجعول و از جهت تتمیم کیفر به دو سال منع اقامت در شهرستان شیراز و دو سال منع خروج از کشور محکوم شده بود.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران