.
.
.

نامزد انتخابات افغانستان: اگر پیروز شوم، جاسوسان را اعدام خواهم کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

محمد حکیم تورسن، نامزد انتخابات ریاست جمهوری افغانستان شامگاه سه شنبه 10 سپتامبر در یک مصاحبه تلویزیونی گفت که اگر در انتخابات پیشرو پیروز شود، جاسوسان ایران و پاکستان را در کشورش اعدام خواهد کرد.

تورسن در مصاحبه ویژه با طلوع نیوز گفت: «کسانی که برای ایران، پاکستان، انگلیس و بعضی از کشورهای دیگر جاسوسی می‌کنند و وطن فروشی می کنند، مثل آفتاب روشن است اگر در انتخابات پیروز شوم این افراد را اعدام می‌کنم».

تورسن تاکید کرد: « امروز یک تعداد حلقات را در داخل حکومت(افغانستان) موجود است که به شکل قاچاق دالرها را از افغانستان انتقال می‌دهد به ایران. این یک جفا به حق مردم است، پیش من شناسایی شده که کیست؟ کی این کار را می‌کند؟ ایران باید مطابق به منافع طرفین به افغانستان سرمایه گذاری کند».

وی در ادامه افزود، ایران و پاکستان از راه جنگ در افغانستان فایده نمی‌برند و باید به جای مداخله و جنگ، راه اقتصاد، تجارت و سرمایه گذاری را در پیش گیرند.

محمد حکیم تورسن علاوه کرد: «تشویش‌های که کشورهای همسایه افغانستان از جمله ایران، پاکستان، هند و... دارند شناسایی شده و برای رفع این تشویش‌ها راهکاری وجود دارد».

این نامزد انتخابات ریاست جمهوری افغانستان در ادامه تاکید کرد، جوانان افغان به دلیل مشکلات اقتصادی و بیکاری به کشورهای ایران و پاکستان رفتند که بیشتر شان معتاد شدند و برگشتند؛ دولت ایران در خفا بر مردم افغانستان جفا کرده است.

محمد حکیم تورسن به پاکستان اشاره کرده گفت، پاکستان «تروریست» تربیه می‌کند و آن را به افغانستان می‌فرستد، «تروریستان» مرز ندارند و یک روز دامن گیر پاکستان نیز خواهد شد و مقام‌های پاکستانی باید متوجه این نکته باشند.

وی تاکید کرد، اگر در انتخابات ریاست جمهوری افغانستان پیروز شود از حقوق شهروندان کشورش در سطح بلند دفاع خواهد کرد.