.
.
.

سخنگوی دولت روحانی: زنان در بازی‌های ملی می‌توانند وارد ورزشگاه‌ها شوند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

سخنگوی دولت روحانی، از موافقت دولت با حضور زنان در ورزشگاه‌ها خبر داد و اعلام کرد که زیرساخت‌های لازم مانند معبر، مکان و سرویس‌های جداگانه در همه ورزشگاه‌ها آماده است و زنان می‌توانند فعلا در همه بازی‌های ملی وارد ورزشگاه‌ها شوند.

بر اساس گزارش خبرگزاری ایسنا،‌ علی ربیعی، چهارشنبه 11 سپتامبر 2019، در نشست خبری این هفته خود درباره ورود زنان به ورزشگاه پس از فوت سحر خدایاری که به نام «دختر آبی» مشهور شد، بر موافقت دولت با ورود زنان به ورزشگاه‌ها تاکید کرد.

خبر خودسوزی و مرگ این دختر هوادار فوتبال، مقابل یکی از واحد‌های قضایی در تهران، واکنش برخی فوتبالیست‌ها و پیشکسوتان این ورزش را در پی داشته است. در فضای مجازی نیز کاربران بار دیگر سیاست‌های جمهوری اسلامی در رابطه با زنان را مورد انتقاد قرار دادند و آنها را از جمله ممنوعیت ورود زنان به ورزشگاه‌ها را تبعیض‌آمیز توصیف کردند.

ربیعی از مطرح شدن موضوع سحر خدایاری و حضور زنان در ورزشگاه‌ در جلسه دولت خبر داد و گفت: «دولت موافق حضور زنان در ورزشگاه‌هاست و طبق گزارش وزیر ورزش، زیرساخت‌های لازم مثل معبر، مکان، سرویس‌های جداگانه در همه ورزشگاه‌ها که مسابقات ملی و لیگ برگزار می‌شود، آماده است و ورزشگاهی نیست که این زیرساخت‌ها را نداشته باشد.»

او از امکان حضور زنان در ورزشگاه‌ها هنگام برگزاری بازی‌های ملی خبر داد.

از سوی دیگر، محمود واعظی، رئیس دفتر حسن روحانی، امروز به رسانه‌ها اعلام کرد که به دلیل فحاشی‌ها و درگیری‌ها در ورزشگاه‌ها، فضای فعلی این اماکن مناسب حضور زنان نیست.

سخنگوی دولت روحانی با بیان اینکه با «رعایت ملاحظات، شرایط به سمتی پیش می‌رود که زنان در مسابقات لیگ حضور یابند»، از مردان خواست با رعایت «ملاحظات اخلاقی» به ورزشگاه‌ها بیایند تا نگرانی ایجاد نشود.

گفتنی است، دختر هوادار تیم استقلال تهران که به دلیل تلاش برای ورود به ورزشگاه دستگیر شده بود پس از مراجعه به دادگستری تهران برای رسیدگی به پرونده‌اش، در بیرون ساختمان دست به خودسوزی زد و با 90 درصد سوختگی در بیمارستان بستری شد اما روز دوشنبه بر اثر شدت بالای سوختگی در بیمارستان، جان خود را از دست داد.

فدراسیون جهانی با ابراز تاسف نسبت به مرگ این دختر، گفت: «فیفا ضمن اعلام مراتب تسلیت خود به خانواده و دوستان سحر، بار دیگر مقامات ایران را به تأمین آزادی ورود زنان به ورزشگاه‌ها فرا می‌خواند».

علی کریمی، بازیکن سابق تیم ملی و باشگاه پرسپولیس نیز در اعتراض به ممنوعیت ورود زنان به ورزشگاه‌ها در صفحه اینستاگرامش خواستار بایکوت ورزشگاه‌ها هنگام برگزاری بازی‌های لیگ شد.