فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • واکنش‌ها به جان باختن دختری که برای ورود به ورزشگاه تهران اقدام به خودسوزی کرده بود

  فراخوان تحریم رفتن به استادیوم از سوی وزرشکاران ایرانی

  منبع: دبی.العربیه نت فارسی

  پس از جان باختن سحر خدایاری که در پی دستگیری به دلیل تلاش برای ورود به استادیوم آزادی اقدام به خودسوزی کرده بود علی کریمی بازیکن ایرانی مردم را به تحریم رفتن به استادیوم فراخواند.

  منابع رسانه‌ای روز دوشنبه 9 سپتامبر 2019 از در گذشت سحر خدایاری دختر هوادار استقلالی در بیمارستان مطهری تهران خبر دادند.

  خدایاری که چندی قبل در اعتراض به حکم شش ماه زندان خود برای ورود به ورزشگاه در برابر مجتمع قضایی دست به خودسوزی زده بود، صبح روز دوشنبه درگذشت.

  واکنش‌ها

  مجتبی واحدی، روزنامه نگار ایرانی در واکنش به مرگ سحر نوشت: «امشب جواد ظریف و عشق جدید او ابراهیم رئیسی، جشن بگیرند. دختری که پس از تحمل چند روز درد، جان داد نه می‌خواست مثل دختر لاریجانی و پسر ظریف در آمریکا ولگردی و عیاشی کند نه مثل ژن خوب عارف، دنبال ویژه‌خواری بود. او فقط عشق حضور در ورزشگاه را داشت و حرامیانی که همه دلخوشی‌ها را از ملت گرفته‌اند داغ او را تا ابد در سینه خانواده‌اش گذاشتند».

  حسين باستان تحلیلگر سیاسی و روزنامه‌نگار ایرانی نوشت: «واکنش دادگستری به خبر خودسوزی ⁧#دختر_آبی⁩ مقابل یک واحد قضایی در این حد بود که او‌ با “پوشش نامناسب”، “عفت عمومی” را “جریحه‌دار” و به ماموران “توهین” کرده. قاعدتا در مورد مرگش هم، داستانی خواهند ساخت که آخرش، همه مقصرند جز ⁧#قوه_قضاییه⁩ و‌ قاضی‌ای که زندگی این دختر را نابود کرده».

  مسیح علینژاد خبرنگار و فعال سیاسی نوشت: «شرم شرم بر تک تک مردان اگر بعد از جان باختن #دختر_آبی دوباره وارد استادیوم‌های صدهزار پسری شوند بی‌آنکه خودسوزی خواهرشان به خاطر حق ساده ورود به همان استادیوم ذره‌ای برای‌شان مهم باشد که دست از همدستی با ظالم بردارند. تحریم کنید استادیومی را که واپسگرایان ۴۰سال به شما صدقه دادند».

  عمر مومانی طراح و کارتونیست سرشناس ایرانی نیز پس از خودسوزی و درگذشت دختر آبی طرحی را منتشر کرد عمر مومانی طراح و کارتونیست سرشناس ایرانی نیز پس از خودسوزی و درگذشت دختر آبی طرحی را منتشر کرد

  باشگاه استقلال ایران نیز در صفحه توییترش نوشت: «سحر ، #دختر_آبی آرام گرفت #سحر_خدایاری دختر هوادار #استقلال که دوشنبه هفته پیش مقابل دادسرا خودسوزی کرده‌ بود، صبح امروز درگذشت تا ده‌ها آرزوی ساده را با خود زیر خاک ببرد».

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران