فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • حکم 3هزار ضربه شلاق و 400 ماه زندان برای کشاورزان مخالف انتقال آب به اصفهان

  منبع: دبی.العربیه نت فارسی

  کانال تلگرامی صدای پای آب از صدور حکم بی سابقه سه هزار ضربه شلاق و 400 ماه زندان برای کشاورزان بلداجی که به انتقال آب از تالاب چغاخور به استان اصفهان اعتراض کرده بودند، خبر داد.

  بر اساس گزارش این کانال تلگرامی، با رای شعبه 101 دادگاه کیفری شماره دو شهرستان بروجن در استان چهارمحال و بختیاری، 283 نفر در این پرونده متهم شناخته شدند و 103 نفر از آنها، کشاورزان بلداجی بودند که به سه هزار ضربه شلاق و 400 ماه زندان تعزیری محکوم شدند.

  بر اساس این گزارش، کشاورزان مخالف با انتقال آب از تالاب بین المللی چغاخور به صنایع فولاد سفیددشت در استان اصفهان که به دلیل نداشتن مجوز محیط زیستی، غیرقانونی به شمار می آید، به اخلال در نظم و آسایش عمومی و تمرد نسبت به ماموران دولتی متهم شدند.

  این کانال تلگرامی در ادامه نوشت: «مجروحین این حادثه به علت اختلال روانی پس از حادثه؛ خونمردگی در بیضه؛ شکستن کتف؛ پا؛ سر؛ دندان و ... مستحق دریافت دیه از بیت المال شدند».

  از سوی دیگر، قاتل صادق نادری که در جریان این اعتراضات کشته شد تاکنون شناسایی نشده و دولت موظف شده دیه مقتول را پرداخت نماید.

  گفتنی است در ژوئیه 2016، درگیری بر سر آب در استان چهارمحال و بختیاری به یک بحران اجتماعی تبدیل شد. یک کشته، 30 زخمی و بازداشت 50 نفر، حاصل درگیری چند ساعته بر سر پروژه انتقال آب بود؛ طرحی که با وجود توقف آن از سوی سازمان محیط زیست اما به شکل دیگری آغاز به‌ کار کرد.

  بر اساس گزارش خبرآنلاین، پروژه انتقال آب سد چغاخور به صنایع سفیددشت، نارضایتی کشاورزان منطقه را به همراه داشت. این منطقه مدت‌ها بود که با کم‌آبی و بی‌آبی روبه‌رو شده بود و در همین راستا، مردم بارها در این ‌باره اعتراض کرده بودند و اعلام کردند که با انتقال آب چغاخور به اصفهان، تالاب چغاخور به‌ زودی خشک خواهد شد و برای همین در این زمینه دست به تجمعات اعتراض آمیز زدند که همان زمان، توسط نیروهای امنیتی سرکوب شد.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران