.
.
.

عباس نوری شادکام فعال تلگرامی به 35 سال حبس محکوم شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

عباس نوری شادکام، فعال تلگرامی در ایران از بابت عناوین اتهامی مختلف به 35 سال حبس تعزیری و شش سال اقامت اجباری در نیک شهر استان سیستان و بلوچستان محکوم شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا ایران، جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات وی سال گذشته در دادگاه کیفری استان یزد برگزار شده بود. وی در مردادماه سال 95 توسط مامورین اطلاعات سپاه بازداشت و در خردادماه 96 با تودیع قرار وثیقه و تا پایان مراحل دادرسی آزاد شده بود.

عباس نوری شادکام، فعال تلگرامی از بابت پنج عنوان اتهامی به 35 سال حبس تعزیری محکوم شده است.

بر اساس دادنامه صادره توسط شعبه یک دادگاه کیفری یک استان یزد، عباس نوری شادکام از بابت اتهام «اهانت به پیامبر» به هفت سال حبس تعزیری، از بابت اتهام «اهانت به داوود نبی» به هفت سال حبس تعزیری، از بابت اتهام «اهانت به حضرت زهرا» به هفت سال حبس تعزیری، از بابت اتهام «اهانت به حضرت موسی» به 7 سال حبس تعزیری، از بابت اتهام «اهانت به حضرت خدیجه» به 7 سال حبس تعزیری محکوم شد.

محمد مقیمی، وکیل مدافع عباس نوری گفت: «با استناد به ماده 134 قانون مجازات ایران یکی از این احکام 7 سال حبس تعزیری به عنوان اشد مجازات قابل اجرا خواهد بود. این رای در دیوان عالی کشور نیز به تائید رسیده و به زودی جهت اجرای حکم به موکل ابلاغ خواهد شد. علاوه بر این موکل به دو سال اقامت اجباری در نیک شهر استان سیستان و بلوچستان نیز محکوم شده است».

دادگستری همچنین افزود: «علاوه بر این اتهامات، اتهامات دیگری از جمله سب النبی و تبلیغ علیه نظام نیز در دادگاه انقلاب بافق علیه آقای نوری مطرح بود که خوشبختانه از این اتهامات تبرئه شدند».

عباس نوری شادکام در تاریخ دو مردادماه 95 توسط مامورین اطلاعات سپاه به دلیل فعالیت‌های تلگرامی و با اتهام «تبلیغ علیه نظام» بازداشت و پس از نزدیک به 11 ماه در تاریخ 20 خردادماه 96 با تودیع قرار وثیقه یک و نیم میلیارد تومانی آزاد شد.