.
.
.

ابطال عقد دختربچه 11 ساله با پسر 30 ساله در یاسوج

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

پس از انتشار فیلمی از عقد دختربچه 11 ساله با یک پسر جوان در یاسوج، رئیس دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد اقدام به ابطال این عقد و اعلام جرم علیه پدر دختر، داماد و عاقد کرد.

بر اساس گزارش خبرگزاری ایسنا، سه شنبه 3 سپتامبر 2019، «حسن نگین تاجی»، رئیس دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد از انجام اقداماتی برای «شناسایی» خانواده‌های دو طرف و عاقد خبر داد که در نتیجه آن مشخص شد، سن دختر بر اساس کپی شناسنامه ارائه شده 11 سال و پسر نیز 22 سال است و عقد جاری شده میان این دو «موقت» به منظور برطرف کردن اشکالات شرعی بود.

او با اشاره به «سن و آگاهی پایین دختر» تاکید کرد که چنین عقدی حتی اگر موقت باشد به مصلحت نیست و دستور منتفی و منحل شدن آن صادر شد.

نگین تاجی، از موافقت و رضایت طرفین برای ابطال عقد خبر داد.

او با اشاره به «ماده 50 قانون حمایت از خانواده - مربوط به سال 1391» اقدام پسر جوان، پدر دختر و عاقد را جرم دانست که برای برخورد قضایی متناسب علیه آنها اعلام جرم شد.

گفتنی است، به تازگی ویدئویی از یک مراسم عقد در فضای مجازی منتشر شده که مربوط به روستای بهمئی یاسوج در کهگیلویه و بویراحمد است.

چهره عروس خردسال در این مراسم، سوژه فضای مجازی شد. بر اساس گفته رئیس دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد، پسر جوان شرط کرده است که چهار سال دیگر با دختربچه ازدواج می کند.

شاهرخ و فاطیما، نام این داماد و عروس جنجالی هستند.

در همین رابطه معصومه ابتکار، معاون رییس جمهور در امور زنان، دستور پیگیری درباره انتشار فیلم ازدواج این دختر را صادر کرد.