.
.
.

رئیس دفتر روحانی: ایران درباره اقدامات جدید مربوط به برجام تصمیم می‌گیرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

محمود واعظی، یکشنبه یکم سپتامبر 2019، با اشاره به گفت‌وگوی ایران و گروه 7 در پاریس، به شبکه یک تلوزیون ایران اعلام کرد که فرانسه به ایران پیشنهاداتی داد اما این پیشنهادات با تغییراتی از سوی طرف ایرانی مواجه شد.

او این پیشنهاد را نتیجه «پنج ساعت مذاکره تلفنی روسای جمهوری ایران و فرانسه» عنوان کرد.

رئیس دفتر روحانی از عدم پذیرش «قسمت‌های قابل توجه مورد تایید گروه هفت» توسط ایران خبر داد که پس از آن «پیشنهادات ایران» به گروه 7 ارائه شد.

واعظی در ادامه اعلام کرد که هیاتی روز دوشنبه در راس آن عباس عراقچی، معاون وزیر امور خارجه به پاریس می‌روند و یک تیم اقتصادی از بخش‌های مختلف نیز در این جلسه حضور دارند تا ابعاد این پیشنهادها روشن شود.

او با اشاره به «درهم آمیختگی» شرکت‌های چندملیتی و بانک‌ها با اقتصاد آمریکا از تلاش‌ها برای یافتن راه حل برای این مشکل به منظور ادامه همکاری این بخش‌ها با ایران خبر داد.

رئیس دفتر روحانی با بیان اینکه اروپایی‌ها به وظایف خود در برجام عمل نکردند اظهار کرد: «برجام وقتی برای ما ارزش دارد که بتوانیم از منافع آن استفاده کنیم و در غیر این صورت ارزشی ندارد. می‌خواهیم به طرف مقابل با رفتارمان بگویم اگر برجام منافع ما را تامین نکند ما راه خودمان می‌رویم».

واعظی افزود: «کمیته‌ای درباره گام سوم در صورت محقق نشدن خواسته‌های ایران تصمیم می‌گیرد و دو تا سه روز مانده به زمان مقرر، (حدود هشت روز به پایان زمان مورد نظر باقی مانده است) درباره اقدامات بعدی بر اساس برجام تصمیم گیری خواهیم کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم