.
.
.

خواهر نوشین جعفری دستگیر شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

شیوا نظرآهاری، فعال مدنی، از دستگیری شهرزاد جعفری، خواهر نوشین جعفری عکاس سینما و تئاتر در ایران، در منزل شخصی‌اش خبر داد. تاکنون از نهاد بازداشت کننده و محل انتقال شهرزاد، اطلاعی در دست نیست.

شیوا نظرآهاری، فعال مدنی که در خارج از ایران به سر می‌برد پیش از این فایل صوتی نوشین جعفری را در حساب توئیتر خود منتشر و اعلام کرد که این عکاس بازداشت شده تحت فشار است. او امروز یکشنبه 1 سپتامبر 2019 نیز در توئیتر از دستگیری شهرزاد جعفری خبر داد.

نظرآهاری دلیل این بازداشت را اطلاع رسانی شهرزاد درباره وضعیت خواهرش دانست در حالی که پیش از آن از او خواسته بودند این کار را متوقف کند.

نوشین جعفری، عکاس سینما و تئاتر در 4 اوت 2019، دستگیر شد. غلامحسین اسماعیلی، سخنگوی قوه‌ قضائیه، یک هفته پس از بازداشت این فرد، ضمن تایید این خبر، دلیل دستگیری او را «اهانت به مقدسات و تبلیغ علیه نظام جمهوری اسلامی» اعلام کرد.

جعفر پناهی، کارگردان ایرانی امروز در صفحه اینستاگرامش ضمن اعلام حمایت از نوشین جعفری، نوشت: «ما خانواده سینما، تئاتر و هنر؛ با باور بر اصل برائت و با توجه به نحوه دستگیری، اطلاع رسانی موارد اتهامی از طریق غیررسمی و عدم دسترسی به وکیل...، نگرانی عمیق خود را از وضعیت نگهداری و سلامت همکارمان اعلام می کنیم و خواهان دسترسی ایشان به امکانات قانونی دادرسی منصفانه اعم از حقوق زندانی و حقوق دفاعی ایشان جهت رسیدگی شایسته به وضعیت نگران کننده وی هستیم».

او در ادامه از حمایت بیش از دویست هنرمند سینما، تئاتر و هنر از این عکاس بازداشت شده خبر داد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم