فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • طعنه خطیب جمعه تهران به حسن روحانی: طوری حرف نزن که دشمن ازت سوژه بگیره

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  احمد خاتمی، خطیب و امام جمعه موقت تهران، روز جمعه 30 آگوست 2019 در اشاره‌ای غیرمستقیم به حسن‌ روحانی، رئیس‌جمهوری ایران، گفت که «مسئولان به شکلی سخن نگویند که دشمنان از آن سوژه بگیرند.»

  به گزارش خبرگزاری تسنیم، احمد خاتمی در نماز جمعه تهران به موضوع مذاکره ایران با آمریکا اشاره کرد و با استناد به سخنان رهبر ایران، گفت که هیچ مذاکره‌ای با آمریکا صورت نخواهد گرفت.

  او با اشاره به اینکه در هفته گذشته مطالبی درباره مذاکره با آمریکا مطرح شده، افزود: «همانگونه که مقام معظم رهبری فرمودند، هیچ مذاکره‌ای با آمریکا صورت نخواهد گرفت و مسئولان و مردم این موضوع را یکصدا اعلام کرده‌اند.»

  خاتمی در ادامه با یادآوری سخنان حسن روحانی، رئیس‌جمهوری ایران، گفت: «همانطور که رئیس‌جمهور کشورمان گفت ما دیوانه نیستیم که با آمریکایی‌ها مذاکره کنیم. از سوی دیگر مذاکره در شرایط مساوی معنا دارد و در غیر این صورت نام آن مذاکره نیست، بلکه سلطه است و ملت ما 40 سال است که سلطه را نپذیرفته‌اند.»

  او در طعنه‌ای غیرمستقیم به حسن روحانی و اشاره به سخنان او در زمینه آمادگی مذاکره، از مسئولان ایرانی خواست «به شکلی سخن نگویند که دشمنان از آن سوژه بگیرند. شما که نمی‌خواهید مذاکره کنید، پس از شما انتظار می‌رود به گونه‌ای صحبت کنید که دشمنان از آن بهانه نگیرند.»

  حسن روحانی روز دوشنبه 26 آگوست پس از حضور محمد جواد ظریف در محل برگزاری اجلاس سران گروه هفت، درباره ملاقات احتمالی با رئیس جمهوری آمریکا گفته بود که برای آبادانی کشور و رفع مشکلات مردم حاضر است با هر کس ملاقات کند. این سخنان روحانی واکنش تند مجلس ایران را در پی داشت و روز سه‌شنبه تذکر کتبی بیش از 100 نماینده مجلس خطاب به روحانی در مجلس ایران خوانده شد. امضاء کنندگان این تذکر روحانی را به « اتخاذ مواضع خلاف مواضع مقام معظم رهبری» متهم کردند.

  رئیس‌جمهوری آمریکا در نشست مطبوعاتی پس از نشست کشورهای گروه 7 برای دیدار با روحانی در چند هفته آینده اعلام آمادگی کرد و این دیدار را «دیداری تاریخی» خواند که می‌تواند باعث کاهش تنش‌های موجود شود.

  احمد خاتمی، دیدار میان روحانی رو ترامپ را آرزویی خواند که آمریکایی‌ها «باید به گور ببرند». او مدعی شد که آمریکا نیازمند مذاکره است و گفت: «آمریکایی‌ها و به ویژه ترامپ نیازمند مذاکره هستند مذاکره چند ثانیه ای که بین آقای رئیس جمهور و اوباما شد آن ها جشن گرفتند. ترامپ می‌خواهد با کشاندن ایران پای میز مذاکره، خود را قهرمان معرفی کند و بگوید من ایران را به پای میز مذاکره آوردم، ما نیازی به مذاکره نداریم با روشی که آمریکا و ترامپ در پیش گرفته اند این آرزو را باید به گور ببرند.»

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران