.
.
.

نیروهای دولتی یمن از آزادسازی زنگبار مسیر عدن در پیش گرفتند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

نیروهای دولت قانونی یمن روز چهارشنبه 28 آگوست 2019 شهر زنگبار، مرکز استان ابین را آزادسازی کرده و مسیر عدن را پیش گرفتند.

معمر الآریانی، وزیر اطلاع‌رسانی یمن در صفحه توئتیرش با تایید اخبار آزادسازی زنگبار، گفت که ارتش ملی و نهادهای امنیتی پس از بازپسگیری مرکز استان ابین، روند آزادسازی همه مناطق این استان را ادامه خواهند داد.

الآریانی در یک #رشتو به خوشحالی مردم مناطق آزادشده و استقبال آنها از ارتش ملی اشاره کرده و گفت: «تصاویری که یک شهروند ثبت کرده شادی چشمگیر و استقبال مردمی گسترده از قهرمانان ارتش ملی، پس از آزادسازی زنگبار مرکز استان ابین، را نشان می‌دهد.»

وزیر اطلاع‌رسانی یمن تاکید کرد: «دولت یمن با حمایت و پشتیبانی ائتلاف [نظامی حمایت از دولت قانونی یمن] به رهبری پادشاهی عربی سعودی، به تلاش‌ها برای برقراری امنیت و ثبات در همه استان‌های آزادشده ادامه داده و همه توان و امکانات ملی را برای پایان دادن به نبرد سرنوشت‌سازی که یمنی‌ها در حال انجام با شبه‌نظامیان حوثی تحت حمایت ایران انجام می‌دهد، بسیج می‌کند.»

نیروهای ارتش ملی یمن صبح روز سه‌شنبه 27 آگوست 2019 وارد شهر ساحلی شقره در استان ابین شدند. این شهر در 100 کیلومتری شرق عدن قرار دارد. ارتش ملی در حال نبرد با نیروهای هوادار شورای انتقالی است. درگیری‌ها پس از آن بالا گرفت که تلاش‌های میانجی‌گرانه برای راضی کردن نیروهای هوادار شورای انتقالی به خروج از شهر و تحویل مسالمت‌آمیز آن به ارتش ملی شکست خورد.