.
.
.

چند کشته در حمله جنگنده‌های اسرائیلی به مواضع سپاه پاسداران ایران در حومه دمشق

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

سخنگوی ارتش اسرائیل شامگاه شنبه 24 اوت اعلام کرد که در حمله جنگنده‌هایش به مواضع سپاه قدس، شاخه برون‌مرزی سپاه پاسداران ایران در حومه دمشق چند تن از نیروهای ایرانی کشته شدند.

به گزارش خبرگزاری‌ها سخنگوی ارتش اسرائیل گفت که حملات جنگنده‌های اسرائیلی نیروهای سپاه قدس را هنگامی که برای به پرواز درآوردن چندین پهپاد به سوی اسرائیل تلاش می‌کردند، هدف قرار دادند.

خبرنگار «العربیه» افزود که ارتش اسرائیل کشته شدن چندین تن در حملات هوایی به نیروهای سپاه قدس در حومه دمشق را تایید کرده است.

از سویی بنیامین ناتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل در بیانیه‌ای گفت که اسرائیل در اقدامی بزرگ موفق شد طرح سپاه قدس برای حمله به اسرائیل را ناکام بگذارد و ایران در هیچ‌ جایی مصونیت نخواهد داشت.

صدای انفجارها

پس از آن که تلویزیون رژیم سوریه اعلام کرد که سامانه‌های پدافند هوایی این کشور با «اهداف دشمن» در آسمان دمشق مقابله کرده است اسرائیل از وقوع این حادثه خبر داد.

شاهدان عینی در دمشق تایید کردند که صدای انفجارهایی را شنیده و اثر آنها را در آسمان پایتخت سوریه مشاهده کرده‌اند.

از زمان آغاز بحران در سوریه در سال 2011 تاکنون اسرائیل بارها اهدافی را در خاک سوریه هدف حملات هوایی قذرار داده و علاوه بر مواضع ارتش سوریه، نیروهای ایرانی و حزب الله لبنان را بمباران کرده است.

تلاش‌های ایران

در همین راستا اسرائیل به طور مکرر تاکید کرده که به اقدامات خود برای مقابله با تلاش‌های ایران برای تقویت حضور نظامی‌اش در سوریه و ارسال تسلیحات پیشرفته برای حزب الله لبنان، ادامه خواهد داد.

دیدبان حقوق بشر سوریه اواخر ماه ژوئیه سال جاری اعلام کرد که حملات اسرائیل «مواضع نظامی و مراکز شناسایی وابسته به ایران و شبه‌نظامیان» طرفدار تهران را در دو استان جنوبی درعا و القنیطره سوریه هدف قرار داده است.

بنا به گزارش دیدبان حقوق بشر سوریه حملات مذکور منجر به کشته شدن 9 تن از جنگجویان طرفدار رژیم سوریه شد که 3 تن از آنها سوری و 6 تن دیگر ایرانی هستند.