.
.
.

دادستان ملایر: یک کارمند بانک به دلیل اختلاس میلیونی بازداشت شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان ملایر ایران اعلام کرد که یک کارمند بانک ملی به دلیل اختلاس مالی میلیونی در این شهرستان بازداشت شد.

بر اساس گزارش خبرگزاری میزان، یکشنبه 25 اوت 2019، سعيد احمدي فر، دادستان عمومی و انقلاب شهرستان ملایر، از دستگیری کارمند بانک ملی به دلیل اختلاس مالی میلیونی در این شهرستان خبر داد.

او ضمن اشاره به انجام تحقیقات تکمیلی در این باره تاکید کرد که عوامل بعدی و مرتبط به این تخلف تحت تعقیب قرار گرفته اند.

سازمان بین المللی شفافیت که درباره وضعیت فساد مالی کشورها گزارش تهیه می کند رتبه ایران را از لحاظ فساد در سال 2018 نسبت به سال 2017 بدتر دانست. بر اساس این گزارش نمره ایران از 30 به 28 تنزل یافته است.

گفتنی است، 123 میلیارد تومان، 1000 میلیارد تومان، سه هزار میلیارد تومان و حتی 18 هزار میلیارد تومان، از جمله اختلاس هایی است که در ایران طی سال های 1371 تا 1396 رخ داده اند.

سال 1371، اولین اختلاس در تاریخ ایران به ‌نام «فاضل خداداد» و «مرتضی رفیق‌دوست» به ثبت رسیده است. رفیق دوست، با همکاری خداداد که یک کارمند بانک صادرات بود توانستند از بانک صادرات وام کلان بگیرد و با ضمانت‌نامه بدون پشتوانه، سه میلیارد تومان اختلاس کنند.

بزرگ‌ترین اختلاس تاریخ ایران مربوط به پرونده پتروشیمی است که هنوز رسیدگی به آن در جریان است.

مرجان شیخ الاسلامی، یکی از متهمان اصلی و فراری پرونده پتروشیمی با رقمی نجومی در حدود شش میلیارد و 656 میلیون یورو است که هم اکنون در کانادا به سر می‌برد.