.
.
.

تصویری؛ تظاهرات ایرانی‌ها علیه ظریف به نروژ هم کشیده شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

اعتراضات ایرانیان ساکن کشورهای اسکاندیناوی به سفر محمد جواد ظریف به کشورها این منطقه، روز پنج‌شنبه 22 آگوست 2019 به نروژ هم کشیده شد و تعدادی از ایرانیان ساکن این کشور در اوسلو تظاهرات کردند. دو روز پیش از آن اعتراضات ایرانیان ساکن استوکهلم، پایتخت سوئد با واکنش پلیس این کشور مواجه شده و تعدادی از معترضان بازداشت و زخمی شدند. پیش از آن نیز هلسینکی، پایتخت فنلاند صحنه اعتراضات ایرانیان به وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران بود.

تصاویر منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی نشان می‌دهد ده‌ها نفر از ایرانیان ساکن نروژ در مقابل دفتر نخست‌وزیری این کشور در شهر اوسلو تجمع کرده و خواستار قطع روابط نروژ با رژیم حاکم بر تهران و اعمال فشار بر تهران برای آزادی زندانیان سیاسی شدند.

در یکی از ویدئوهای منتشر شده، دیده می‌شود معترضانی که زیر باران اوسلو حاضر شده‌اند، شعار «ظریف تروریست» سر می‌دهند.

ظریف در سومین ایستگاه سفر خود به کشورهای اسکاندیناوی به نروژ رفت و با ایرینا سولبرگ، نخست‌وزیر این کشور دیدار و گفتگو کرد. براساس برنامه اعلام شده، وزیر امور خارجه ایران عصر پنج‌شنبه نروژ را به مقصد پاریس ترک می‌کند تا با امانوئل مکرون و ژان ایو لودریان، رئیس‌جمهوری و وزیر امور خارجه فرانسه دیدار و گفت‌وگو کند.

استکهلم پایتخت سوئد روز سه‌شنبه شاهد اعتراضات گسترده‌ای از سوی ایرانیان این کشور بود و پلیس سوئد 3 تن از معترضان را بازداشت کرد. 3 نفر دیگر نیز پس از آن مجروح شدند که معترضان خواستار نزدیک شدن به محل برگزاری کنفرانس خبری ظریف در منطقه سولنا در مرکز پایتخت سوئد شدند ولی پلیس و نیروهای امنیتی مانع این کار شدند.