فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • فرمانده عالی‌رتبه ارتش ایران: ترامپ آخرین رئیس‌جمهوری آمریکا خواهد بود

  منبع: دبی.العربیه نت فارسی

  احمدرضا پوردستان، فرمانده سابق نیروی زمینی ارتش ایران پیش‌بینی کرد که دونالد ترامپ، آخرین رئیس‌جمهوری ایالات متحده آمریکا باشد و پس از او این کشور از هم بپاشد.

  رییس مرکز مطالعات راهبردی ارتش روز سه‌شنبه 20 آگوست 2019 در شهر قم، بدون اینکه نامی از نظریه‌پردازان مورد نظرش بیاورد، مدعی شد که «برخی از نظریه پردازان آمریکایی می گویند ترامپ آخرین رئیس جمهور آمریکا است، و این کشور بعد از رئیس جمهور فعلی، دچار فروپاشی خواهد شد.»

  پوردستان که پیش از این جانشین فرمانده ارتش ایران بود، در ادامه گفت: «موج گسترده بی بند و باری، مواد مخدر، تبعیض نژادی، آمار بالای جرم و جنایت و قتل و خودکشی به گونه شده که مهار آن از دست سرمداران آمریکایی خارج شده است، و این امپراطوری زودتر از حد تصور سقوط خواهد کرد.»

  ادعای این فرمانده ارشد ارتش ایران درباره فساد در آمریکا و نقش آن در فروپاشی این کشور در آیند، در حالی مطرح می‌شود براساس گزارش سازمان بین‌المللی شفافیت، آمریکا با 71 امتیاز در رتبه 23 جهانی از نظر فساد و ایران با 28 امتیاز در رتبه 138 جهان ایستاده‌اند. دانمارک با 88 امتیاز در رده اول و سومالی با 10 امتیاز در رده 180 شاخص فساد جهان در سال 2018 قرار دارند. ایران در سال 2017 توانسته بود 30 امتیاز کسب کند ولی در سال 2018 با کسب 28 امتیاز و با 8 پله سقوط در رده 138 بایستد.

  همزمان با پیش‌بینی فروپاشی آمریکا پس از ترامپ از سوی احمدرضا پوردستان، محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران، پیش‌بینی کرد که دونالد ترامپ انتخابات ریاست‌جمهوری پیش‌رو را برنده شده و 4 سال دیگر رئیس‌جمهوری آمریکا باقی بماند.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران