فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • ظریف: احتمالا ترامپ چهار سال دیگر مزاحم دنیا باشد

  منبع: دبی.العربیه نت فارسی

  محمد جواد ظریف وزیر امرو خارجه ایران در نشستی در سوئد گفت که احتمال اینکه ترامپ چهار سال دیگر مزاحم دنیا باشد، زیاد است.

  به گزارش خبرگزاری فارس، محمدجواد ظریف که در سفرش به سه کشور اروپایی در مراسم شب عید غدیر در جمع ایرانیان مقیم سوئد سخنرانی می‌کرد گفت، احتمال پیروزی دونالد ترامپ بالا است و احتمالا چهار سال دیگر مهمان یا مزاحم دنیا باشد.

  ظریف با بیان اینکه احتمال پیروزی مجدد ترامپ را بالا می داند، گفت: «البته به نظر نمی‌رسد سیاست‌های حمایتی اقتصادی در درازمدت به اقتصاد آمریکا کمک کند. احتمال اینکه ترامپ چهار سال دیگر مهمان یا مزاحم دنیا باشد، زیاد است».

  در پی تصمیم دونالد ترامپ، مبنی بر خروج کشورش از توافق هسته‌ای امضا شده میان ایران و قدرت‌های جهانی و فرمان او برای ازسرگیری تحریم‌ها علیه تهران، تنش‌های فزاینده میان ایران و آمریکا وارد مرحله جدیدی شده است.

  بالا گرفتن تنش‌ها و ادامه اقدامات ستیزه‌جویانه و تحریک‌آمیز ایران در منطقه خلیج از جمله تهدید دریانوردی بین‌المللی، حمله به کشتی‌های تجاری و انهدام پهپاد آمریکایی از سوی این کشور، تا منطقه را وارد فاز جدیدی از رویارویی نظامی کند.

  در اوج این بحران دونالد ترامپ اما در ماه ژوئن گذشته از فرمان خود برای انجام حملاتی هوایی به ایران که قرار بود در پاسخ به سرنگونی پهپاد کشورش انجام شود، عقب‌نشینی کرد.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران