فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • دو مدیر ارشد ایران‌خودرو دستگیر شدند

  منبع: دبی.العربیه نت فارسی

  خبرگزاری فارس از دستگیری دو نفر از مدیران ارشد ایران‌خودرو به دلیل بروز تخلفات در فروش، طی روزهای اخیر خبر داد.

  بر اساس این گزارش، دوشنبه 19 اوت 2019، در پی بروز برخی تخلفات در فروش خودرو، طی روزهای اخیر برخی مدیران خودرویی برکنار و بازداشت شدند. این مدیران از دو گروه‌ خودروسازی ایران‌خودرو و سایپا بوده‌اند.

  بر طبق این گزارش، روز گذشته نیز یک تیم بازرسی برای بررسی مسائل مربوط به فروش خودرو در بخش مالی ایران‌خودرو مستقر شده‌اند.

  یکی از معاونان ایران خودرو و یکی دیگر از مدیران این شرکت طی روزهای گذشته از سمت خود برکنار شده و پس از آن نیز بازداشت شده‌اند.

  غلامحسین اسماعیلی، سخنگوی قوه قضاییه نیز طی روزهای گذشته از دستگیری شش نفر از مدیران سایپا خبر داد و اعلام کرد که این پرونده 25 متهم دارد.

  از جمله رویدادهای جدید در پرونده‌های تخلف شرکت‌های خودروسازی ممنوع‌الخروج شدن جواد سلیمانی، مدیرعامل سایپا و برکناری یکه‌زارع مدیرعامل ایران‌خودرو و مسدود شدن حساب او است.

  امیر خجسته، رئیس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی مجلس ایران، با اشاره به تخلف خودروسازان، از دپو کردن ماشین هایی که با قطعات قبلی تولید شده اند توسط این شرکت‌ها خبر داد و اعلام کرد که این خودروسازان قطعات را با قیمت دلار 10 هزار تومانی در بازار می‌فروشند و اکنون ادعا می‌کنند قطعه ندارند.

  نماینده مردم همدان و فامنین درباره بازار خودرو و افزایش قیمت به وجود آمده در این بازار، شرکت‌های خودروسازی را مقصر اصلی این وضعیت دانست.

  او با انتقاد از عملکرد خودروسازان اظهار کرد آیا آمریکا یا افرادی در خارج از ایران، قیمت خودروها را تعیین می‌کنند یا خودروسازهایی که محصولات خود را پیش از این در انبارهای‌شان دپو کرده بودند؟

  شرکت‌های خودروسازی در ایران، از جمله سایپا و ایران خودرو بارها ادعا کرده‌اند که به دلیل کمبود قطعه نتوانسته‌اند خودروهای زیادی را به بازار تزریق کنند و این مساله در افزایش قیمت خودروها تاثیرگذار بوده است.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران