فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • امام جمعه موقت تهران: پول برخی از صادرات‌ها کارمایه قاچاق می‌شود

  منبع: دبی - العربیه.نت، فارسی

  امام جمعه موقت تهران، صادراتی که ارزش افزوده نیاورد را غیرمفید دانست و از عدم برگشت پول برخی صادرات‌ها (با ارز دولتی 4200 تومانی) به ایران و صرف شدن آنها برای کارمایه قاچاق خبر داد.

  بر اساس گزارش خبرگزاری ایسنا، جمعه 16 اوت 2019، کاظم صدیقی، در خطبه های نماز جمعه تهران، با اشاره به سقوط پهپاد آمریکایی، موشکی که به سمت پهباد پرتاب شد را بومی دانست.

  او همچنین از ساخت هواپیماهای فوق تصور که طراحی و سازنده آن و خلبان آن با ریسک اولین پرواز را انجام داده و مورد تایید رهبر جمهوری اسلامی قرار گرفته، خبر داد.

  صدیقی، با آرزوی شکست برای کشور سعودی، حسین بدرالدین برادر رهبر حوثی‌ها را به عنوان یکی از شهدای یمن معرفی کرد.

  او با اشاره به نامگذاری امسال به نام سال «رونق تولید» توسط علی خامنه ای، از عدم تامین زیرساخت‌های آن به دست مدیران انتقاد کرد.
  امام جمعه موقت تهران تصریح کرد: «باید قیمت دلار را به همان گونه تامین کنند که از 18 هزار تومان به 10 هزار تومان رسید، اما روزی دلار به سه هزار تومن رسید و فریادها بلند بود. با این قیمت هم صادرات می‌شود اما صادراتی که ارزش افزوده نیاورد مفید نیست.»

  او از عدم بازگشت پول برخی از این صادرات‌ها (با ارز 4200 تومانی) به ایران خبر داد که به جای آن، صرف برخی کارمایه قاچاق شده اند.

  احمد علیرضا بیگی، نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس ایران نیز تزریق ارز 4200 تومانی به اقتصاد را باعث به وجود آمدن رانت‌های زیادی دانست و خواستار لغو این نوع از ارز شد.

  او تاکید کرد که باید درآمد دولت از رهگذر دلار به عنوان یارانه به مردم پرداخت شود و اقتصاد را مردم به دست بگیرند.

  صدیقی، در بخش دیگری از سخنانش، با اشاره به فساد در اقتصاد ایران، رئیسی رئیس قوه قضاییه را به عنوان کسی توصیف کرد که شمشیر مبارزه با فساد را برداشته‌ است.

  محمد حسن‌نژاد، نماینده مردم در مجلس ایران، پیش از این، درباره دلار 4200 تومانی گفت: «این ارز به جیب دلالان رفته است و تخصیص یارانه پنهان به تمام بخش‌ها باید از سوی دولت قطع شود.»

  او با انتقاد از رویه دولت در تخصیص 14 میلیارد دلار برای تامین کالاهای اساسی، از تخصیص تنها 4 میلیارد دلار از 14 میلیارد دلار برای تامین کالاهای اساسی خبر داد.

  حسن‌نژاد، با انتقاد از روش توزیع دلار 4200 تومانی، آن را باعث ایجاد رانت و فساد دانست.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران