.
.
.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی ایران پس از افشاگری برکنار شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

میعاد صالحی که پنج ماه مدیرعامل صندوق بازنشستگی شده بود، اقدام به انتشار حقوق خود، اعضای هیأت مدیره و مدیران زیرمجموعه این صندوق کرد که در پی آن معلوم شد، مدیران صندوق بازنشستگی، حقوق‌های نجومی دریافت می‌کنند، او همچنین وعده داد جزئیات قرارداد‌های چند هزار میلیاردی صندوق بازنشستگی را منتشر کند که به دستور رئیس جمهور برکنار شد.

بر اساس گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، سه شنبه 13 اوت 2019، میعاد صالحی، مدیرعامل صندوق بازنشستگی که از چندی قبل مسئله انتصاب غیرقانونی‌اش به این سمت مطرح شده بود، صبح امروز به دستور رئیس جمهور از کار برکنار شد.

ساعتی قبل، پیش از برکناری صالحی، او وعده انتشار جزئیات قرارداد‌های چند هزار میلیاردی صندوق بازنشستگی را داده بود.

پیش از این، صالحی برای شفاف سازی اقدام به انتشار حقوق خود، اعضای هیأت مدیره و مدیران زیرمجموعه صندوق بازنشستگی کرده بود.

در پی این اقدام صالحی مشخص شد که مدیران زیادی در صندوق بازنشستگی حقوق‌های نجومی دریافت می‌کنند؛ به طور مثال حقوق دریافتی یکی از مدیران آتیه صبا 53 میلیون تومان در ماه است.

همچنین تعدادی از این مدیران نیز به علت دریافت حقوق‌های نجومی توسط صالحی از کار برکنار شده بودند.

او در دهم فروردین امسال از سوی شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به عنوان مدیر عامل سازمان صندوق بازنشستگی کل ایران انتخاب شد اما بعد از آن بسیاری از نمایندگان، سابقه کاری، تحصیلات و عملکرد وی در این صندوق را مورد انتقاد قرار دادند و این انتصاب را نامناسب دانستند، در همین راستا، سازمان بازرسی نامه‌ای به وزارت رفاه ارسال کرد، وزیر کار ایران در پاسخ به پرسش خبرنگاران درباره جزئیات این نامه گفت: «هر چه می خواهید در مورد کار بپرسید اما این چیزها ربطی به کار ندارد، لطفا حاشیه درست نکنید.» بدین ترتیب، محتوا و جزئیات این نامه مکتوم ماند.

خبرگزاری مهر نیز گزارش داد، ایزدی رئیس هیئت مدیره به عنوان سرپرست، جایگزین صالحی شده و مراسم تودیع و معارفه به زودی برگزار خواهد شد.

صالحی در آخرین توئیت خود نوشته بود: «هر چه امور صندوق بازنشستگی را شفاف‌تر می کنیم، فشارها و تخریب‌ها نیز بیشتر می‌شود. گام مهم بعدی، انتشار جزئیات پرونده‌ها و پروژه‌های چند صد و چند هزار میلیارد تومانی است.