.
.
.

سپاه پاسداران: ما نگران جنگ نظامی نیستیم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

حسین سلامی، فرمانده سپاه پاسداران ایران، پیش آمدن درگیری میان آمریکا و ایران را نامحتمل دانست ولی گفت که ایران نگران جنگ نظامی نیست، زیرا که « اقتدار و آمادگی داریم و دشمن هم ناتوان از اراده تهاجم و جنگ نظامی است.»

حسین سلامی روز سه‌شنبه 6 آگوست 2019 در کرمانشاه گفت: « احساس در جنگ بودن به ما انرژی برای حرکت‌های بزرگ و سرنوشت ساز می‌دهد. ما نگران جنگ نظامی نیستیم، چون اقتدار و آمادگی داریم و دشمن هم ناتوان از اراده تهاجم و جنگ نظامی است»

به نظر می‌رسد سخنان فرمانده سپاه ایران نوعی «بلوف نظامی» باشد، زیرا که او علیرغم نامحتمل دانستن جنگ، برای جنگ اعلام آمادگی کرده و می‌گوید که « ما نگران جنگ نظامی نیستیم». این در حالی است که بسیاری از مقامات ایران درباره «شبح جنگ» هشدار داده‌اند.

به گزارش خبرگزاری فارس، حسین سلامی اوضاع فعلی ایران را مشابه اوضاع جنگ 8 ساله این کشور با عراق دانست و گفت: «امروز در شرایط جنگ اقتصادی هستیم و جهاد در میدان سازندگی را امتداد دفاع مقدس می‌دانیم و عملیات‌های ما در اجرای این طرح‌ها تعریف و مصداق پیدا کرده است.»

این سخنان در حالی مطرح می‌شود که تنش‌ها در منطقه و در پی توقیف نفتکش بریتانیایی توسط سپاه پاسداران و همچنین تهدید امنیت حمل و نقل دریایی در تنگه هرمز، هر روز بیش از پیش می‌شود.

سپاه پاسداران مدتهاست زمام امور سیاست خارجی ایران را در دست گرفته و این موضوع سبب تحریم شدن ممد جواد ظریف از سوی آمریکا شد.

حسن روحانی، رئیس‌جمهوری ایران روز سه‌شنبه 6 آگوست از آمادگی کشورش برای مذاکره با واشنگتن خبر داد، مشروط به اینکه آمریکا به همه تحریم‌ها علیه ایران پایان دهد.