.
.
.

قمصری درپی ممانعت حضور نوازنده زن در کنسرتش: با ایران خداحافظی تلخ می‌کنم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

علی قمصری، نوازنده و آهنگساز موسیقی ایرانی، اعلام کرد که دیگر توان تحمل برخوردهایی که با کنسرت‌هایش می‌شود را ندارد و در پی آخرین نوع از این برخوردها که به دو نوازنده زن در کنسرت ارسباران اجازه حضور داده نشد، از احتمال خداحافظی تلخ با ایران خبر داد.

او سه‌شنبه 6 آگست، با انتشار تصویر این دو نوازنده زن که ساز به دست دارند، در صفحه اینستاگرام خود نوشت: «ديشب مانع حضورشان روى صحنه شدند. براى اولين بار احساس خستگى عجيبى دارم. در حدى كه بيشتر از اين امكان نوشتن ندارم اين كنسرت‌ها احتمالا با خداحافظى تلخ من با ايران همراه خواهند شد، من نتونستم، عذرخواهى مى‌كنم از همه‌ى شما.»

قمصری، قبلا نیز در صفحه اینستاگرامش، از ممنوع الفعالیت شدن خود به دلیل خوانندگی یک زن در کنسرتش خبر داده بود.

او در این باره نوشت: «دیشب در کنسرت تالار وحدت به دستور مسئولین ، صدای ما کاملا قطع شد و به همراه هاله سیفی زاده و بهنام ابوالقاسم و انرژی خوب مخاطبین، بی صدا کل آن بخش را اجرا کردیم، این در حالی بود که قبل از اجرا از طرف آقای صفی پور (مدیر بنیاد رودکی) و حراست گفته شده بود که اگر اجرا کنیم صدا قطع می‌شود و از فردا ممنوع الفعالیت خواهم شد.»

او از تحت فشار بودن از طرف مسئولین خبر داد در حالی که به نظرش همخوانی زنان هیچ زاویه‌ای با قوانین نداشت.

قمصری در ادامه نوشته بود: «شاید واقعا موسیقی ایران جای امثال من نیست و من به قول خودشان، بعضی معادلات‌شان را بر هم می‌زنم. شاید به نظر خیلی از دوستان دیشب تصمیم اشتباهی گرفتم. اما خودم اصلا پشیمان نیستم. نمی‌دانم شاید هنوز ابعاد این بحران برایم روشن نشده. به هر حال امیدوارم روزهای بهتری پیش روی هنر ایران باشد».