.
.
.

رکوردزنی کالاهای ایرانی در تورم: گوشت و شکر در یک سال صد درصد تورم داشتند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

جدیدترین آمارهای رسمی منتشر شده در ایران نشان می‌دهد که بیشترین افزایش قیمت در بین کالاهای اساسی مربوط به شکر سفید، گوشت گوساله و گوشت گوسفندی بوده که قیمت هر سه طی یک سال اخیر بیش از صد در صد افزایش یافته است.

بر اساس گزارش خبرگزاری ایسنا، سه‌شنبه 6 اوت 2019، جدیدترین آمار منتشر شده از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت ایران، نشان می‌دهد که بیشترین افزایش قیمت در بین کالاهای اساسی مربوط به شکر سفید، گوشت گوساله و گوشت گوسفندی بوده که قیمت هر سه در خردادماه امسال بیش از دو برابر قیمت این محصولات در خرداد سال گذشته بوده است.

بر اساس این آمار، قیمت شکر سفید، گوشت گوساله و گوشت گوسفندی در خردادماه امسال نسبت به ماه مشابه در سال گذشته به ترتیب 107.7، 117.5 و 105 درصد افزایش داشته است.

شکر بسته‌بندی 900 گرمی با 95 درصد رشد قیمت و شیر استریل پاکتی با 78.4 درصد، بعد از سه کالای ذکر شده، بیشترین افزایش قیمت را داشته اند.

همچنین، برنج طارمی اعلا و برنج هاشمی درجه یک در خرداد ماه امسال نسبت به خردادماه سال 1397، به ترتیب 75.1 و 74 درصد افزایش قیمت داشته‌اند.

در این میان، قیمت برنج تایلندی و برنج پاکستانی باسماتی درجه یک نیز 59.8 و 38.9 درصد افزایش یافته است.

در دسته بندی بعدی، قیمت گوشت مرغ تازه در خردادماه امسال، 55.3 درصد نسبت به خردادماه سال 1397 افزایش داشته است.

طبق این آمارها، هر حلب پنج کیلویی روغن نباتی جامد نیز در خردادماه امسال نسبت به ماه مشابه در سال گذشته 61 درصد افزایش قیمت داشته است.

اما روغن نباتی مایع لادن و آفتاب با 28.5 درصد رشد قیمت در همین مدت، کمترین افزایش قیمت را به خود اختصاص داده‌اند.

گفتنی است، این افزایش قیمت‌ها در حالی اتفاق افتاده که دولت از سال گذشته برای جلوگیری از افزایش قیمت برخی از کالاهای اساسی، به واردات مواد اولیه تولید یا محصول نهایی ‌آنها ارز دولتی اختصاص داده است.

بر اساس گزارش مرکز آمار ایران، نرخ تورم دوازده ماهه منتهی به خرداد ماه 1398 در ایران به 37.6 درصد رسید که نسبت به همین اطلاع در ماه قبل 3.4 واحد درصد افزایش داشته است.