.
.
.

نگرانی از احتمال اعدام پزشک متهم به جاسوسی در ایران پس از انتقالش به سلول انفرادی

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

احمدرضا جلالی، پزشک و استاد دانشگاه که به اتهام «جاسوسی» در ایران به اعدام محکوم شده، از روز دوشنبه 29 ژوئیه به سلول انفرادی منتقل شده است.

احمدرضا جلالی، زندانی دو تابعیتی محکوم به اعدام در زندان اوین، روز دوشنبه طی تماسی با خانواده خود از انتقال خود به مکانی نامشخص خبر داده است. وی طی این تماس گفته است، به سلول انفرادی با تدابیر امنیتی شدید منتقل شده و مشخص نیست این محل در زندان بوده یا محل دیگری. انتقال ناگهانی این زندانی محکوم به اعدام در کنار عدم پاسخ‌دهی روشن مسئولین باعث افزایش نگرانی‌ها در خصوص احتمال اجرای حکم وی شده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، روز دوشنبه 29 ژوئیه، احمدرضا جلالی، زندانی دو تابعیتی محکوم به اعدام از زندان اوین به مکان نامعلومی منتقل شده است.

هرانا نوشت: «انتقال ناگهانی این زندانی محکوم به اعدام در کنار عدم پاسخ‌دهی روشن مسئولین باعث افزایش نگرانی ها در خصوص احتمال اجرای حکم وی شده است».

در همین حال، وزارت خارجه سوئد اعلام کرد که احمدرضا جلالی شهروند این کشور اروپایی است و نباید اعدام شود.

جلالی که برای دانشگاه پزشکی کارولینسکای استکهلم کار می‌کرد در آوریل سال 2016 به دعوت دانشگاه تهران به ایران رفته بود، اما توسط نیروهای امنیتی دستگیر و به اتهام «محاربه از طریق جاسوسی برای اسرائیل» بازداشت شد.

جلالی پس از پایان تحصیلات در رشته پزشکی در ایران در مرکز حوادث طبیعی این کشور فعالیت داشت. او در سال 2009 برای ادامه تحصیل به سوئد رفت، در آنجا در همین رشته مدرک دوکترا گرفت، سپس فوق دوکترای خود را در رشته پزشکی بحران در دانشگاه پیه‌مونتو ایتالیا گذراند و پس از آن به همراه همسر و دو فرزند خود ساکن سوئد شد.