.
.
.

بازداشت یک فعال حوزه اقتصادی در ایران

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

خبرگزاری ایرنا به نقل از یک منبع آگاه، از بازداشت یک فعال حوزه اقتصادی در استان البرز به اتهام «ارتباط با شبکه‌های ضدانقلاب و فعالیت در راستای تحریم‌های آمریکا علیه ایران» خبر داد.

بر اساس این گزارش، شنبه 3 اوت 2019، این فرد بازداشت شده «با شبکه‌های خارج از ایران ارتباط داشت که در راستای تحریم‌ها علیه ایران» فعالیت می‌ کرد.

در ادامه این گزارش آمده که این فرد (ر. ز ) از فعالان جریان‌های فرقه‌ای بود که به شکل سازمان دهی شده در فعالیت‌های اقتصادی و حقوق‌ بشری فعالیت می کرد.

مطابق این گزارش، تاکنون چند تن از اعضای این فرقه در ارتباط با «کارشکنی در بازار ارز، احتکار کالا، حمل و فروش سلاح، در مناطق مختلف ایران» دستگیر شده‌اند.

بر اساس گفته این منبع آگاه، «جریان‌های فرقه‌ای به ویژه بهائیت و مسیحیت‌ صهیونیستی، از آغاز جنگ اقتصادی آمریکا علیه ایران، با تحرکات خود به مثابه سربازان خط‌ مقدم این نبرد در جبهه دشمن، فعالیت کرده‌اند.»

وزارت اطلاعات ایران، چندین بار از شناسایی و دستگیری افرادی خبر داد که در حوزه اقتصادی فعالیت می کردند، به گفته این وزارت، اتهام اشخاص دستگیر شده، اخلال در بازار ارز بود. بر اساس گزارش افکارنیوز، وزارت اطلاعات ایران، پیش از این اعلام کرد که طی ماههای اخیر، تعدادی از اخلالگران ارزی و اقتصادی را پس از شناسایی، دستگیر و شبکه‌های آنان را منحل کرد.

از جمله دستگیری «شیرین.ن» در یکی از کشورهای همسایه ایران، به اتهام «اخلالگری در اقتصاد»، دستگیری 17 نفر در شش استان مختلف ایران، به جرم «عضویت در شبکه نفوذ در سیستم بانکی و ارزی ایران»، انحلال شبکه‌ای که فعالان آن به فساد در حوزه ارزی متهم بودند. شناسایی «شبکه‌ای از سوءاستفاده‌کنندگان ارز دولتی» و دستگیری 11 نفر از عناصر اصلی آن. دستگیری 25 نفر از اخلالگران ارزی در استان‌های آذربایجان شرقی و قزوین.