.
.
.

سخنگوی دولت ایران: کلیات لایحه حذف چهار صفر از پول ملی تصویب شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

علی ربیعی سخنگوی دولت ایران، چهارشنبه ژوئیه 2019، از تصویب کلیات لایحه حذف چهار صفر از پول ملی در جلسه امروز هیئت دولت خبر داد.

بر اساس گزارش خبرگزاری ایسنا،‌ علی ربیعی، در حاشیه جلسه هیئت وزرا در جمع خبرنگاران، گفت: «در جلسه امروز هیئت دولت کلیات لایحه حذف چهار صفر از پول ملی در دولت تصویب شد.»

او از بررسی جزئیات این لایحه در جلسات آتی دولت خبر داد و تاکید کرد که این لایحه با دو فوریت به مجلس ارسال می‌شود.

محمود واعظی، رئيس دفتر رئيس جمهوری ایران نیز در این باره به خبرگزاری صداوسیما گفت: «در جلسه دولت، قرار شد رئیس کل بانک مرکزی، یکشنبه جزییات این لایحه را در جلسه هیات دولت ارائه دهد که در این زمینه تصمیم گیری خواهد شد.»

او از مطرح بودن بحث حذف صفر از پول ملی خبر داد و اعلام کرد که ریال فقط در مبادلات بانکی استفاده می‌شود، اما موضوع تومان در میان مردم رایج است.

عبدالناصر همتی، رئيس بانک مرکزی ایران نیز پیش از این خواستار تسریع در حذف چهار صفر از پول ملی شده بود.

او در این باره گفت: «با اقداماتی که بانک مرکزی انجام داده، بانک مرکزی در حوزه ریالی و ارز بر بازار مسلط است و این نهاد روند تعادلی نرخ ارز را با رعایت عوامل دخیل در بازار پیش می‌برد.»

گفتنی است، طی سال‌های اخیر، خبرهایی درباره حذف صفر از پول ملی ایران، به گوش می‌رسد. 16 آذرماه 1397 نیز شایعاتی درباره تبدیل واحد پول ملی ایران، از ریال به تومان شنیده شد.