.
.
.

ایران راز کشته شدن فرمانده نظامی ارشدش را فاش کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

در حالی که حشد شعبی پیش از این اعلام کرده بود که یکی از فرماندهان سپاه پاسداران به نام ابوالفضل سرابیان به دلیل انفجار سوخت جامد در پادگان آمرلی در استان صلاح‌الدین عراق کشته شده، ایران فاش کرد که سرابیان در حمله هوایی جنگنده‌های اسرائیل و آمریکا به این پادگان کشته شد.

باشگاه خبرنگاران جوان تصاویری از مراسم تشییع ابوالفضل سرابیان منتشر و گزارش کرد که او در نتیجه جمله مشترک جنگنده‌های آمریکا و اسرائیل هفته گذشته در پادگان آمرلی کشته شد.

منابع اسرائیلی نیز گزارش کردند که هفته‌گذشته تیم مشترکی از جنگنده‌های پیشرفته F35 متعلق به آمریکا و اسرائیل به پادگان آمرلی حمله کردند. در این حمله تعدادی از نیروهای سپاه پاسداران و دیگر افراد حاضر در این پادگان کشته شدند.

در روزهای گذشته یک کمیته تحقیق مرکزی که از سوی حشد شعبی مسئول تحقیق درباره مورد هدف قرار گرفتن پادگان سپاه در عراق شده بود، ادعا کرد «تحقیقات نشان داد که انفجار رخ داده در این پادگان در نتیجه حمله هوایی یا موشکی نبوده و تنها در نتیجه احتراق سوخت جامد در نتیجه یک اشکال فنی بوده و هیچ تلفات جانی نداشت.»

گروهی از مدیریت‌های امنیت، اطلاعات، واحد موشکی، مهندسی و کارشناسان مواد منفجره و پهپاد از سوی حشد شعبی مسئول تحقیق درباره این حادثه شده بودند.

یک واحد رسانه‌ای امنیتی در روزهای گذشته اعلام کرد دو تن از پیکارجویان حشد شعبی در نتیجه حمله یک هواپیمای ناشناس به پادگانی در آمرلی در استان صلاح‌الدین کشته شده‌اند.