.
.
.

خامنه‌ای: فلسطینی‌ها امروز بجای سنگ مجهز به موشک‌های نقطه زن هستند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

آیت الله خامنه‌ای رهبر ایران روز دوشنبه در دیدار با هیئتی عالی‌رتبه از حماس، قضیه فلسطین را قضیه اول و مهمترین مسئله دنیای اسلام دانست.
خامنه‌ای در بخشی از سخنان خود گفت:«در سال‌های نه چندان دور، فلسطینی‌ها با سنگ مبارزه می کردند، اما امروز بجای سنگ، مجهز به موشک‌های نقطه زن هستند و این یعنی احساس پیشرفت».

رهبر ایران با تمجید از گروه‌های موسوم به مقاومت از جمله حماس، گفته است:«پیروزی بدون مقاومت و مبارزه به دست نمی‌آید و ما براساس وعده تخلف ناپذیر الهی معتقدیم که موضوع فلسطین قطعاً به نفع مردم فلسطین و دنیای اسلام، تمام خواهد شد».

به گزارش خبرگزاری مهر، رهبر ایران از مواضع رهبران حماس قدردانی کرد و گفت:«حماس در قلب حرکت فلسطین قرار دارد همانگونه که فلسطین در قلب حرکت دنیای اسلام قرار گرفته است».

در این دیدار صالح العاروری نایب رئیس دفتر سیاسی حماس نامه اسماعیل هنیه رئیس دفتر سیاسی حماس را تقدیم رهبر ایران کرد.

رهبر انقلاب اسلامی با تأکید بر اینکه جمهوری اسلامی ایران در قضیه فلسطین با هیچ کشوری در دنیا رودربایستی ندارد، گفت:«ما همواره دیدگاه خود را درباره فلسطین به‌طور صریح و شفاف اعلام کرده ایم و حتی در عرصه بین المللی کشورهای دوست ما که در این زمینه با آنها اختلاف نظر داریم می دانند که جمهوری اسلامی در قضیه فلسطین کاملاً جدی است».

خامنه‌ای گفته است:«یکی از علت‌های مهم دشمنی با جمهوری اسلامی ایران، موضوع فلسطین است اما این دشمنی ها و فشارها موجب نخواهد شد که ایران از مواضع خود در موضوع فلسطین کوتاه بیاید، زیرا حمایت از فلسطین یک مسئله اعتقادی و دینی است».

ایشان تأکید کردند: «اگر دنیای اسلام به ‌صورت متحد بر موضوع فلسطین ایستادگی می کرد، اکنون شرایط بهتری داشت و دوری برخی کشورهای دنباله رو امریکا همچون سعودی از موضوع فلسطین یک حماقت بود زیرا اگر از فلسطین حمایت می کردند، می توانستند در مقابل امریکا، امتیاز بگیرند».

رهبر انقلاب اسلامی طرح موسوم به معامله قرن را طرحی «خیانت آمیز» توصیف کرد و گفت :«هدف از این توطئه خطرناک، از بین بردن هویت فلسطینی در میان آحاد مردم و جوانان فلسطینی است که باید با همین نقطه اصلی، مقابله کرد و نگذاشت که آنها با استفاده از پول، هویت فلسطینی را از بین ببرند».

نایب رئیس دفتر سیاسی حماس نیز ضمن تقدیر از مواضع قاطع آیت الله خمینی رهبر سابق ایران در حمایت از موضوع فلسطین، قبل از پیروزی انقلاب اسلامی و بعد از انقلاب، و همچنین مواضع صریح رهبر کنونی ایران گفت: ما همواره قدردان حمایت‌های همیشگی و غیرقابل تغییر جمهوری اسلامی از مردم فلسطین بوده و هستیم».

العاروری با اشاره به تحریم‌ها و تهدیدهای اخیر علیه ایران گفت:«ما به‌عنوان حرکت مقاومت و جنبش حماس همبستگی خود را با جمهوری اسلامی ایران اعلام و تأکید می‌کنیم هرگونه اقدام خصمانه در مورد ایران در واقع اقدام خصمانه بر ضد فلسطین و جریان مقاومت است و ما خود را در خط مقدم حمایت از ایران می دانیم.»

او افزود:«پیشرفتهای دفاعی حماس و دیگر گروههای مقاومت به هیچ وجه قابل مقایسه با سالهای گذشته نیست و امروز تمام سرزمین‌های اشغالی و مراکز اصلی و حساس صهیونیست ها در تیررس موشکهای مقاومت فلسطین قرار دارند.»

نایب رئیس دفتر سیاسی حماس با اشاره به طرح «معامله قرن» آن را خطرناک‌ترین توطئه برای از بین بردن هویت فلسطینی دانست و گزارشی از آخرین تحولات و وضعیت غزه و سرزمین های ساحل غربی رود اردن بیان کرد».

در پایان این دیدار، هیئت حماس تابلوی منقش به تصویری از مسجدالاقصی به رهبر ایران هدیه کردند.

اسرائیل، آمریکا جنبش حماس را یک گروه تروریستی می دانند اما حماس با رد اتهام تروریستی بودن خود می‌گوید این گروه در هیچ نقطه‌ای از جهان دست به اقدامات خشونت آمیز نزده و مقاومت در برابر اشغالگران اسرائیلی برای دفاع از خود و مردم و سرزمین فلسطین طبق همه قوانین بین المللی مقاومتی مشروع و قانونی است.