فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • نماینده خامنه‌ای: در جنگ فرضی 20هزار آمریکایی در روز اول کشته خواهد شد

  منبع: دبی.العربیه نت فارسی

  محمد حسین صفارهرندی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام ایران در سخنرانی‌اش در دانشگاه آزاد اسلامی واحد همدان گفت که دشمن توان زورآزمایی با ایران را ندارد.

  به گزارش سایت پیک، محمد حسین صفارهرندی با بیان اینکه دشمن توان زورآزمایی با ایران را ندارد گفت: «در جنگ فرضی 20 هزار آمریکایی در روز اول کشته خواهند شد، آنها خوب می‌دانند که نبرد نظامی با ایران عواقب سنگینی برایشان دارد».

  او گفت: «برخی مسئولان ما به اشتباه به غربی‌ها امید بسته بودند، آنها دچار خوش‌بینی سیاسی شده بودند و با شعار به پیش می‌رفتند».

  صفارهرندی در دوره آموزشی تشکیلاتی حیات طیبه ویژه فعالان دانشجویی دانشگاه‌های آزاد سراسر ایران در دانشگاه آزاد اسلامی واحد همدان گفت، دشمن عملاً اعلام کرده توان زورآزمایی با ایران را ندارد.

  وی با تأکید بر اینکه اگر از جلد انقلاب خارج شویم، باید باج بدهیم ادامه داد: «امروز باید به گذشته بازگردیم و بدانیم که با چه خطرهایی مواجه بودیم و چگونه آن‌ها را از سر گذراندیم».

  صفارهرندی خاطرن‌شان کرد، کشور در حوزه علمی و نظامی سرآمده است و به طور اعجاب‌آوری پیشرفت کرده‌ایم به طوری که در شتاب علمی رتبه اول منطقه را داریم.

  قابل ذکر است که آمریکا پس از آنکه ایران یک پهپاد این کشور را در آسمان خلیج سرنگون کرد، تصمیم به اقدام نظامی علیه ایران گرفت ولی رئیس‌جمهوری آمریکا 10 دقیقه قبل از آغاز عملیات آن را به تعویق انداخت. او در آن زمان گفت: « آنها روز دوشنبه یک پهپاد بدون سرنشین را، که بر فراز آب‌های بین‌المللی در پرواز بود، سرنگون کردند. ما دیشب کاملا مجهز و آماده برای حمله تلافی‌جویانه به سه مکان مختلف [در ایران] بودیم که من پرسیدم: چند نفر کشته خواهند شد؟ یکی از ژنرال‌ها به من پاسخ داد: قربان، 150 نفر. من 10دقیقه پیش از اجرای حمله آن را متوقف کردم، [به این خاطر که وارد آوردن چنین تلفات بالایی] واکنشی متناسب با سرنگون کردن یک پهپاد بدون‌سرنشین نبود.»

  ترامپ بعدها در صفحه توئیترش نوشت: «من از اقدام نظامی علیه ایران هیچ‌گاه عقب ننشسته‌ام، تنها در حال حاضر حمله را به عقب انداختم.»

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران