فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • ایران در آلودگی هوا، پسماند زباله و فرسایش خاک در جهان اول شد

  منبع: دبی.العربیه نت فارسی

  سازمان محیط زیست ایران دوشنبه 15 ژوئیه اعلام کرد که این کشور در بخش‌های آلودگی هوا، فرسایش خاک و پسماند زباله در جهان اول شد.

  به گزارش خبرگزاری ایلنا، رئیس سازمان محیط زیست ایران در این مورد گفت: «ایران در فرسایش خاک، گیاه و مواد ژنتییکی و نیز تولید پسماند زباله و آلودگی هوا در جهان پیشتاز است».

  او با بیان اینکه محیط بانان مظهر حفظ محیط زیست هستند، افزود: «شما، وظیفه سختی بر عهده دارید چون مردم با لباس شما آشنا هستند به همین دلیل باید به عنوان سفیران فرهنگی محیط زیست، الگوی جامعه باشید و در برخورد با متخلف و کسی که به محیط زیست خسارت می‌زند تفاوت قائل باشید».

  رئیس سازمان محیط زیست ایران در باره وضعیت این کشور در حفظ محیط زیست در مقایسه با سایر نقاط دنیا گفت: «در جهان باید 17 درصد ظرفیت هر کشور در مناطق حفاظت شده را برای نسل‌های آینده حفظ کنند که این آمار در ایران 12 درصد اعلام شده ولی امیدواریم طی سال‌های آینده به 17 درصد برسد».

  وی با اشاره به فعالیت سه هزار محیط بان در کشور افزود: «مقرر شده سالانه 300 نفر به آنها اضافه شود که با توجه به بازنشستگی‌ها این تعداد طی 10 سال آینده به پنج هزار نفر خواهد رسید».

  معاون رئیس جمهوری ایران کوتاهی در بخش محیط زیست را ننگی برای جامعه دانست و گفت، بخشی از مشکلات و آلودگی‌های ایجاد شده ناشی از حمایت نادرست از تولید داخلی است که باید در این رویه بازنگری شود.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران