.
.
.

بازنشستگان در ایران خطاب به مقامات: زندگی استاندارد می‌خواهیم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

جمعی از بازنشستگان در ایران، شنبه 13 ژوئیه 2019، طی نامه‌ای خطاب به مقامات، خواستار زندگی استاندارد توام با رفاه شدند.

بر اساس گزارش خبرگزاری ایلنا، جمعی از بازنشستگان کشوری، در نامه‌ای خطاب به مقامات، مهمترین مطالبات خود را مطرح کردند.

آنان خواستار بازپس گرفتن اموال و کنترل بر صندوق‌های بازنشستگی، دستیابی به درمان رایگان و حذف بیمه‌های تکمیلی بی‌خاصیت و پرهزینه و حقوق متناسب با یک زندگی استاندارد توام با رفاه شدند.

بازنشستگان کشوری روز دوشنبه 10 ژوئن 2019، با حضور مقابل صندوق بازنشستگی در تهران، برای آنچه حقوق پایین خود خواندند تجمع و اعتراض کرده بودند. آنها خواهان احقاق حقوقشان شده بودند.

بر اساس گزارش خبرگزاری ایرنا، برخی از این تجمع‌کنندگان اعلام کردند که از استان‌های مختلف برای حضور در این تجمع به پایتخت آمده‌اند.

بیشتر درخواست این بازنشستگان افزایش حقوق‌شان بود اما برخی دیگر مخالفت خود را با اجازه فروش یا واگذاری بخشی از دارایی و سرمایه‌های سازمان بازنشستگی اعلام کردند.

بازنشستگان، در این نامه، مطالبات خود را بر اساس نص صریح قانون دانستند و بر لزوم پاسخگویی مقامات و مسئولان در دولت و مجلس تاکید کردند.

گفتنی است، دولت روحانی صدها هزار میلیارد به تامین اجتماعی بدهی دارد، حسن صادقی، رئیس اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری، طلب سازمان تامین اجتماعی از دولت را 207 هزار میلیارد تومان اعلام کرد.

پیش از این، بازنشستگان طی تماسی با خبرگزاری ایلنا اعلام کردند که دولت تلاش دارد با سخت‌تر کردن شرایط بازنشستگی و کاستن از میزان مستمری پرداختی به بازنشستگان، زیان‌های ناشی از پرداخت نکردن سهم بیمه تکلیفی قانون به دولت را از جیب آنها پرداخت کند. در همین راستا، آنها کمپینی تحت عنوان «کمپین حمایت از بازنشستگان» را در فضای مجازی راه‌اندازی کردند.