.
.
.

کاهش 15درصدی پروازهای داخلی و خارجی ایران

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

مقصود اسعدی سامانی، دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی ایران چهارشنبه 10 ژوئیه گفت که در 100 روز اخیر پرواز‌های داخلی و خارجی این کشور کاهش 15درصدی داشته است.

سامانی در باره آمار مسافران پروازهای داخلی و خارجی ایران در 100 روز گذشته گفت، تعداد کل پروازها اعم از خارجی و داخلی در 100 روز اخیر کاهشی 15 درصدی داشته و تعداد مسافران این پروازها نیز 14 درصد کاهش یافته‌اند.

به گزارش ایسنا، دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی ایران با بیان اینکه پروازهای داخلی این کشور نیز با کاهشی 12 درصدی مواجه شده افزود: «مسافران داخلی نیز در این برهه زمانی 10 درصد کاهش پیدا کرده‌اند؛ علاوه بر این میزان پروازهای خارجی در فروردین ماه 29 درصد کاهش یافته و تعداد مسافران در پروازهای داخلی کاهشی 27 درصدی را تجربه کرده است».

سامانی درباره علت کاهش میزان پروازهای داخلی و خارجی و تعداد مسافران پروازی توضیح داد: «بخشی از کاهش‌ها به دلیل کاهش پروازهای خارجی به ایران است و در عین حال شاهد کاهش تقاضای سفر در بخش پروازهای خارجی هستیم که می‌تواند ناشی از علل مختلفی همچون رشد نرخ ارز و هزینه عوارض خروج از کشور باشد که رغبت متقاضیان سفرهای خارجی را کاهش داده است».