.
.
.

رییس پلیس راهور ناجا ایران: خودروسازان ارابه مرگ تولید می‌کنند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی ایران، با انتقاد از وضعیت ایمنی برخی خودروهای این کشور و تاثیر آنها بر افزایش مرگ و میر جاده‌ای، این خودروها را به ارابه مرگ تشبیه کرد.

طبق دومین گزارش از کیفیت خودروهای تولیدی داخل ایران که امسال اعلام شد، تنها یک خودرو در مقایسه با گزارش قبلی ارتقای کیفی یافته و سایر محصولات ثبات داشته‌اند.

بر اساس گزارش خبرگزاری ایسنا، چهارشنبه 10 ژوئیه 2019، کمال هادیانفر در دانشگاه علوم انتظامی امین گفت: «در حال حاضر بیش از 44 میلیون راننده ، 33 میلیون وسیله نقلیه اعم از موتورسیکلت و خودرو در 217 هزار کیلومتر از راه‌ها و بیش از هزار شهر در حال تردد هستند که نمی‌توان با شیوه‌های قدیمی بر آنها نظارت کرد و لازم است با استفاده از شیوه های مدرن و نیز تجهیزات جدید و کنترل نامحسوس برای کاهش تخلفات اقدام کنیم.»

گزارش شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران برای ارزیابی کیفی خودروها برای هر محصول بسته به امتیازات کسب شده، بین یک تا پنج ستاره کیفی در نظر گرفت، اخذ یک ستاره، نشان‌دهنده حداقل کیفیت یک خودرو بوده و هر چه تعداد ستاره‌ها بالاتر باشد، به معنای آن است که آن خودرو از سطح کیفی بهتری برخوردار است. در این گزارش، 27 درصد خودروها چهار ستاره کیفی، 38 درصد خودروها، سه ستاره کیفی و 33 درصد خودروهای ارزیابی شده حداقل کیفیت یعنی یک ستاره را دارا بودند.

رییس پلیس راهور ناجا، با انتقاد از وضعیت ایمنی برخی خودروها، گفت: «برخی خودروسازان ارابه مرگ تولید می‌کنند، آر دی و پراید نباید در جاده‌ها تردد کنند و باید خودروسازان ما به سمت تولید خودروهای امن بروند.»

کیفیت پایین خودروهای تولید داخل ایران همواره به عنوان یک عامل موثر در افرایش تلفات جاده‌ای قلمداد می‌شود.

ایوب سلیمانی، جانشین فرمانده ناجا، تعداد قربانیان تصادفات جاده‌ای در سال گذشته را 28 هزار نفر دانست که از نظر او رقم بالایی است و باید برای کاهش آن تلاش کرد.

کمال هادیانفر، درباره تعداد قربانیان تصادفات جاده‌ای در نوروز سال 1398 به خبرگزاری تسنیم اعلام کرد که 170 نفر در صحنه تصادفات کشته و سه هزار و 750 نفر مجروح شدند.