.
.
.

وزیر نفت ایران: هرچه برای صادرات نفت رشته کردیم صدا و سیما پنبه کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

بیژن نامدار زنگنه وزیر نفت ایران چهارشنبه 3 ژوئیه از گزارشی پخش شده از تلویزیون رسمی کشور که نحوه صادرات نفت ایران به چین را در سایه تحریم‌های آمریکا نشان داد، انتقاد و این گزارش را «پنبه کردن» تمام تلاش‌های وزارت‌خانه‌اش توصیف کرد.

به گزارش خبرگزاری‌ها، زنگنه در حاشیه جلسه هیئت دولت در پاسخ به سوالی درباره گزارش تلویزیون رسمی ایران گفت: «اگر درست بگویند این یعنی هر چه وزارت نفت رشته کرده است آن‌ها پنبه کرده‌اند».

زنگنه با بیان این‌که در این باره با رئیس صدا و سیما صحبت کرده است افزود: « گفتند کسان دیگری هم قبل از ما این‌ها را پخش کردند که من هم معتقدم برخی رسانه‌های خارجی دشمن ما هستند؛ بنابراین حتی بازنشر مطالب آن‌ها هم کار خوبی نیست و هیچ کس در کشور نباید در این زمینه کار خلافی کند، البته آنچه رویترز می‌گوید درست نیست و رسانه‌های ما هم باید حواس‌شان جمع باشد و رسانه‌ها اخباری از صادرات نفت منتشر کنند که وزارت نفت آن‌ها را تایید می‌کند».

گزارش جنجالی صدا و سیمای ایران

برنامه صبحگاهی روز سه‌شنبه شبکه سه سیما، کشتی سارینا را که در حال دور زدن تحریم‌ نفتی بود تا خود چین مسیریابی و مسیر دور زدن تحریم نفتی اعلام کرد.

در این برنامه مجری شبکه سه در این رابطه گفت با همکاری یک تیم خبری یک میلیون بشکه نفت تحویل چینی‌ها شده است.
او در ادامه با نشان دادن تصاویر هوایی از محل خرید نفت و همچنین تصویر یک کشتی به نام سارینا تمام ریز اطلاعات یک معامله نفتی را گزارش کرد.

این در شرایطی است که مسئولان ایرانی بر محرمانه نگه داشتن اطلاعات فروش نفت تاکید می‌کنند تا تا امریکا نتواند جلوی راه‌های فروش نفت را بگیرد.

گزارش صدا و سیمای رسمی ایران، با انتقادهای بسیاری از سوی محالف رسانه‌ای و سیاسی روبرو شد.