.
.
.

صدور کیفرخواست برای 4 مامور زندان تهران به اتهام قتل یک زندانی

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

پرونده قتل یک زندانی در زندان تهران که سال گذشته در حین انتقال به دادسرای شهر ری در پی درگیری با مامورین جان خود را از دست داده بود، چهارشنبه 3 ژوئیه جهت رسیدگی به دادگاه کیفری ایران ارجاع شد و کیفرخواست برای چهار مامور این زندان صادر شد.

به گزارش رکنا، پرونده قتل یک زندانی به نام «آرش» که هنگام فرار از دست ماموران زندان کشته شده بود، برای رسیدگی به دادگاه کیفری تهران ارجاع داده شد. در بررسی‌های صورت گرفته مشخص شد که سه سرباز و یک مامور زندان در جریان قتل زندانی جوان نقش دارند.

با توجه به اعترافات متهمان، اظهارات شهود، مدارک موجود در پرونده و بازسازی صحنه جنایت، کیفرخواست سه سرباز به اتهام مشارکت در قتل عمد و مامور زندان به اتهام معاونت در قتل عمد صادر شد.

این در حالی است که نتایج بررسی کمیته حقیقت‌یاب درباره قتل یک زندانی دیگر به نام علیرضا شیرمحمدعلی که در زندان فشافویه به قتل رسید منجر به عزل مدیر کل زندان‌های استان تهران شد.

پس از قتل علیرضا شیرمحمدعلی، زندانی سیاسی که توسط دو مجرم سابقه دار در زندان فشافویه به قتل رسید، کمیته حقیقت‌یاب از سوی رئیس قوه ‌قضاییه برای این موضوع تشکیل شد که در نتیجه آن، مدیر کل زندان‌های تهران، برکنار شد. روئسای زندان فشافویه و اندرزگاه، محل نگهداری شیرمحمدعلی نیز عزل شدند.

رئیس سازمان زندان‌های ایران، با تایید این خبر، با صدور حکم، سید حشمت‌الله حیات الغیب که پیش از این، مدیر کل زندان‌های استان فارس بود را به عنوان جانشین مصطفی محبی معرفی کرد.