صادق لاریجانی: ایرنا تخلفات بستگان رئیس‌جمهوری را منتشر کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

صادق آملی لاریجانی، رئیس سابق قوه قضاییه ایران که در حال حاضر ریاست مجمع تشخیص مصلحت نظام را بر عهده دارد به خبری که سه روز پیش در خبرگزاری دولتی ایرنا منتشر شده واکنش نشان داد، در این خبر از قول یک نماینده سابق مجلس به فساد آشکار فردی به نام اکبر طبری اشاره شده بود. لاریجانی با تکذیب این خبر از ایرنا خواست تخلفات بستگان رئیس جمهور را منتشر کند.

در خبر ایرنا، علیرضا زاکانی، نماینده سابق مردم تهران در مجلس، فردی به نام اکبر طبری را مایه بدنامی و زدوبند و بیچاره کننده دو رئیس قوه قضائیه توصیف کرده بود که در حال حاضر، همراه با صادق لاریجانی به مجمع تشخیص مصلحت نظام رفته است. زاکانی قبلا گفته بود، ابراهیم رئیسی، رئیس کنونی قوه قضاییه، این فرد را به دلیل آنچه او فساد آشکار می‌خواند، برکنار کرده است.

اکبر طبری، در دوران ریاست صادق لاریجانی بر قوه قضاییه، معاون اجرایی و در دوران ریاست هاشمی شاهرودی بر این قوه، مدیر کل امور مالی بود.

دفتر رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام این خبر را شایعه خواند و به آن پاسخ داد.

بر اساس گزارش خبرگزاری مهر، جمعه 28 ژوئن 2019، دفتر صادق آملی لاریجانی، با ابراز نگرانی از انتشار این خبر در فضای مجازی، آن را فاقد مجوز و در حد اتهام دانست.

در ادامه جوابیه این دفتر آمده است که برخی از اتهامات مطرح در مورد اکبر طبری قبلاً در دادسرا بررسی شده و کذب بودن آن محرز شده بود و طرح این اخبار را به منظور تخریب رئیس پیشین قوه قضاییه قلمداد کرد.

در این جوابیه با اشاره به تخلفات حسین فریدون، برادر رئیس جمهور، از خبرگزاری ایرنا خواسته شد که اگر دغدغه اطلاع رسانی صحیح دارد بهتر است به جای انتشار این خبر که آن را مجعول دانست، اسناد واقعی و صحیح تخلفات بستگان و نزدیکان رئیس جمهور را منتشر کند.

دفتر صادق آملی لاریجانی در پایان، خبرگزاری ایرنا را به پیگرد حقوقی و قضایی کلیه مرتکبان و انتشاردهندگان این خبر که آن را به قصد تشویش اذهان عمومی، دانست تهدید کرد.

خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران که بیشتر با سرواژه ایرنا (به انگلیسی: IRNA) شناخته می‌شود، نام خبرگزاری رسمی جمهوری اسلامی ایران است که توسط دولت اداره می‌شود.

این در حالی است که پیش از آن، محمود صادقی، نماینده تهران در مجلس، بارها به وجود فساد در قوه قضاییه همزمان با ریاست صادق لاربجانی، اشاره کرده و خواستار رسیدگی به آن شده بود.

او از قول دیوان محاسبات که یک نهاد نظارتی وابسته به مجلس است، گفت که قوه قضائیه 285 میلیارد تومان مازاد بر حق قانونی خود به عنوان پاداش و حقوق های ویژه و فوق العاده پرداخت کرده است.

صادقی، سال گذشته، بار دیگر موضوع حساب‌های رئیس قوه قضائیه را در جلسه علنی مجلس ایران مطرح کرد که باعث اعتراض برخی نمایندگان و تشنج فضای مجلس شد.

صادق لاریجانی همه اتهامات مطرح شده علیه خود و قوه قضاییه را در همان زمان رد کرده بود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید