درگذشت مشکوک یک جوان اهوازى در بازداشتگاه اداره اطلاعات اهواز

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

به گزارش فعالان اهوازی یک جوان عرب به نام بنیامین آلبوغبیش در زندان «کشته شده است».

بر اساس گزارش‌های فعالان، خانواده بنیامین ديروز چهارشنبه 26 ژوئن (5 تيرماه 1398) طی تماسی تلفنی از اداره اطلاعات اهواز ، خبر فوت بنيامين آلبوغبيش در بازداشتگاه اداره اطلاعات اهواز را دریافت کرد.

گزارش شده که بنيامين آلبوغبيش 26 ساله همراه برادرش محمدعلى آلبوغبيش 29 ساله و مادرش مريم زبيدى 52 ساله در 15 مارس 2018 (24 اسفندماه 1396) توسط اداره اطلاعات اهواز در كوى زيتون كارمندى این شهر بازداشت شدند.

این خانواده متهم به همكارى با گروه هاى مسلح اهوازى و نقل و انتقال اسلحه براى آنها شدند اما بنا به گفته اعضای خانواده اين اتهام از سوی هر سه متهم انكار شده است.

به گزارش کریم دحیمی فعال حقوق بشری مقیم لندن يكى از اعضاى خانواده آلبوغبيش گفت: «بنيامين را زير شكنجه كشتند، او جوان تندرست و سالمى است و هيچ مشكلى نداشته است از زمان بازداشت اول او را زير فشار قرار دادند و او را از طريق شكنجه مادرش كه در زندان سپيدار بسر مى‌برد، تهديد كردند».

بر اساس این گزارش، بنيامين آلبوغبيش و برادرش محمدعلى در ژوئن 2018 (خردادماه 1397) با قرار وثيقه 400 ميليون تومانی تا پايان دادرسى آزاد شدند و مادر آنها مريم زبيدى به زندان سپيدار بند نسوان منتقل شد.

بنيامين و محمد على آلبوغبيش در ژانویه 2019 (بهمن 1397) دوباره بازداشت شدند و پس از دو ماه براى هركدام قرار 200 ميليون تومانی صادر و آزاد شدند تا اينكه در 26 ماه مه 2019 (5 خرداد 1398) براى سومین هر دو برادر توسط اداره اطلاعات بازداشت شدند، بنيامين آلبوغبيش به بازداشتگاه اداره اطلاعات اهواز و محمد على آلبوغبيش به زندان شيبان منتقل شد.

فعالان اهوازی می‌گویند که نيروهاى اداره اطلاعات اهواز در هنگام يورش به منزل آلبوغبيش در 15 مارس 2018 (24 اسفندماه 1396)، گوشی‌های همراه اعضاى خانواده، خودروی محمدعلى و مبلغ 45 ميليون تومان را مصادره كردند.

این فعالان مدعی هستند که بنیامین آلبوغبیش در زندان کشته شده اما جزئیات بیشتری درباره چگونگی «کشته شدن» این زندانی ارایه نکردند از سوی دیگر منابع رسانه‌ای رسمی و یا منابع مستقل تا کنون گزارشی در این باره منتشر نکرده‌اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید