خامنه‌ای: پیشنهاد آمریکا برای مذاکره «فریب» است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

علی خامنه‌ای رهبر ایران چهارشنبه 26 ژوئن، پیشنهاد مذاکره آمریکا را «فریب» ن.صیف گرد و گفت که ملت ایران در برابر توهین «شریرترین حکومت دنیا یعی آمریکا» عقب‌نشینی نمی‌کند.

این سخنان خامنه‌ای دو روز پس از آغاز دور تازه‌ای از تحریم‌های آمریکا علیه ایران بیان می‌شود؛ تحریم‌هایی که خامنه‌ای و سازمان‌های تحت نظرش را هدف قرار داده است.

خامنه‌ای در دیدار با مسئولان دستگاه قضایی ایران گفت: «آخر امسال هم یک انتخاباتی هست؛ من میدانم که ملت ایران با وجود تردیدآفرینی‌هایی که بعضی می‌کنند، با شور و شوق در این انتخابات هم حضور پیدا می‌کند».

عقب نشینی نمی‌کنیم.

خامنه‌ای گفت: «حالا این ملت بزرگ و شجاع و آبرومند ایران را شریرترین حکومت‌های دنیا یعنی آمریکا که عامل جنگ و خونریزی و تفرقه و چاپیدن و غارت ملت ها در طول تاریخ است، متهم می‌کند. منفورترین چهره‌های چنین دولتی، ملت ایران را متهم می‌کنند و دشنام می‌دهند. ملت ایران با این توهین ها جا نمی‌زند و عقب‌نشینی نمی‌کند».

او ادامه داد: «ملت ایران در همین تحریم های ظالمانه، مظلوم واقع شده لکن ضعیف نیست، مقتدر است».
اشاره خامنه‌ای به تحریم‌های سخت‌گیرانه اقتصادی است که ایالات متحده آمریکا پس از خروج از توافق هسته‌ای با ایران (برجام) علیه این کشور وضع کرده است.

پیشنهاد آمریکا برای مذاکره «فریب» است

خامنه‌ای در بخش دیگری از سخنان خود، پیشنهاد مذاکره آمریکا را «فریب» توصیف کرد و گفت: «دشمن وقتی نتوانسته با فشار به هدفش برسد، با تصور سادگیِ ملت ایران، پیشنهاد مذاکره می‌دهد و می‌گوید ملت ایران باید پیشرفت کند، البته این ملت حتماً پیشرفت خواهد کرد اما بدون شما و به شرطی که شما نزدیک نشوید».

دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا از زمان خروج از توافق هسته‌ای، اعلام کرد خواهان مذاکره با ایران برای دست‌یابی به توافق جدیدی است.

حدو دو هفته پیش هم شینزو آبه نخست‌وزیر ژاپن حامل پیامی از ترامپ به تهران رفت و با علی خامنه‌ای و حسن روحانی رئیس‌جمهوری ایران دیدار کرد. خامنه‌ای اما با بیان این‌که پیام ترامپ را دریافت نمی‌کند، تاکید کرد که با آمریکا مذاکره نخواهد کرد.

خامنه‌ای پیش از این نیز گفته بود که سیاستش در قبال فشارهای آمریکا، نه جنگ و نه مذاکره است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید