روحانی: آمریکا رهبر مسلمانان و شیعیان جهان را تحریم کرد!

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

حسن روحانی رئیس‌جمهوری ایران سه‌شنبه 25 ژوئن، علی خامنه‌ای رهبر این کشور را «مسلمانان و شیعیان در جهان اسلامی و سراسر جهان» توصیف کرد که آمریکا او را تحریم کرده است.

به گزارش رسانه‌های ایران، روحانی در سخنانی در جمع مدیران نظام سلامت ایران، از تحریم‌های جدید امریکا علیه ایران که علی خامنه‌ای رهبر این کشور را هدف قرار داده، به شدت انتقاد کرد.

روحانی با اشاره به تحریم‌های آمریکا گفت: «خوشبختانه کارهایی که امروز آمریکا انجام می‌دهد به‌معنای شکست قطعی آمریکاست و در این زمینه تردید ندارم وگرنه هیچ آدم عاقلی این کار را انجام نمی‌دهد، یعنی در هیئت حاکمه و کاخ سفید یک سرخوردگی عجیبی به‌وجود آمده است، آن هم سردرگمی بزرگ، سرخورده شدند چون هرکاری می‌کنند به نتیجه نمی‌رسند چون توقعشان این بود که کشور را ظرف 2 یا 3 ماه به‌هم می‌ریزد».

دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا دوشنبه 24 ژوئن، فرمانی اجرایی برای عمال تحریم‌های سخت‌گیرانه جدیدی علیه ایران امضا و تاکید کرد که این دور از تحریم‌ها، علی خامنه‌ای رهبر ایران را هدف قرار می‌دهد.

ترامپ در سخنانی در کاخ سفید پیش از امضای فرمان اجرایی، با درخواست از ایران برای توقف«حمایت از تروریسم»توضیح داد که این تحریم‌ها در واکنش به اقدام روز پنجشنبه 20 ژوئن ایران در سرنگونی پهپاد آمریکایی صورت گرفته است.

ترامپ گفت:‌ «پیام من به خامنه ای این است که تلاش کند به جای این سیاست ویرانگر، ایران به کشوری بزرگ تبدیل شود».

رئیس‌جمهوری آمریکا متعهد شد هرکس که با خامنه‌ای همکاری کند، از دسترسی به نظام مالی جهانی منع شود.

تحریم «رهبر مسلمانان جهان

روحانی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: «هیچ حکومتی اگر یک ذره خرد و تدبیر داشته باشد نمی‌آید بالاترین مقام یک کشور آن هم نه‌تنها مقام سیاسی، بلکه مقام دینی، اجتماعی و معنوی نه یک فرد که فقط رهبر ایران است بلکه رهبر عاشقان ایران انقلاب اسلامی، مسلمانان و شیعیان در جهان اسلام و در سراسر جهان است را تحریم کند».

او همچنین افزود: «می‌گویند می‌خواهیم اموال رهبری را تصرف کنیم! اموال او یک حسینیه و یک خانه ساده است. رهبران ما که مثل رهبران بقیه کشورها نیستند که در حساب‌های خارجی‌شان میلیاردها پول داشته باشند که بخواهید آن‌ها را تحریم و تصرف کنید».

این در حالی است که آن‌چه توسط آمریکا تحریم شد، تمام سازمان‌ها و دارایی‌های مرتبط با دفتر رهبری ایران است که ارزش آن‌ها میلیاردها دلار برآورد می‎شود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید