وزیر ارتباطات ایران: آمریکا حمله سایبری موفق نداشت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ایران در یک توئیت گفت که «تروریسم» سایبری علیه این کشور مدتهاست جریان دارد، او از دفع 33 میلیون حمله سایبری در سال گذشته خبر داد.

نیویورک‎تایمز، طی روزهای اخیر، گزارش داد که آمریکا در واکنش به سرنگونی پهپاد جاسوسی خود، سیستم‌های کامپیوتری ایران را که مسئول کنترل پرتاب‌گرهای موشکی هستند، هدف تهاجم سایبری قرار داده است. این حمله، روز پنجشنبه 20 ژوئن 2019 و بعد از انصراف دونالد ترامپ، رئیس‎جمهوری آمریکا از واکنش نظامی به سرنگونی پهپاد اتخاذ شده رخ داد.

محمدجواد آذری جهرمی روز دوشنبه، 24 ژوئن، به این خبر واکنش نشان داده و در صفحه توئیتر خود نوشت: «رسانه‌ها از صحت حمله سایبری ادعایی به ایران پرسیدند. باید بگویم که مدتهاست ما با تروریسم سایبری -مثل استاکس‌نت- و یک‌جانبه‌گرایی-مثل تحریم‌ها- مواجهیم.»

او در ادامه افزود: «نه یک حمله، بلکه در سال گذشته 33 میلیون حمله را با سپر دژفا خنثی کردیم. حمله موفقی از آن‌ها صورت نگرفته، هرچند تلاش‌های زیادی می‌کنند.»

بر اساس گزارش خبرگزاری ایرنا، دژفا؛ پروژه سپر امنیتی شبکه اطلاعات ایران است که خدمات امنیتی مورد نیاز کسب و کارهای مردمی و حاکمیت را برای ارائه خدمات و تعامل متقابل فراهم می‌کند. این طرح با هدف محافظت از تداوم فعالیت کسب و کارها و حمایت از حریم خصوصی مردم در مقابل کلاهبرداری اجرایی شده است.

گفتنی است، رسانه‌های آمریکایی از صدور مجوز برای حمله به تأسیسات کامپیوتری ایران از سوی ترامپ، به ویژه پس از سرنگون شدن پهپاد تجسسی «گلوبال هاوک» در تنگه هرمز خبر دادند که طی آن سیستم‌های انفورماتیک مرتبط با پایگاه های موشکی و نیز یک شبکه جاسوسی ایران مورد حمله قرار گرفتند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید