جانشین فرمانده نیروی انتظامی ایران: کشف حجاب از خارج هدایت می‌شود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

جانشین فرمانده نیروی انتظامی ایران، ترویج مفاسد اخلاقی و اجتماعی را یکی از برنامه‌های دشمن در ایران دانست و اعلام کرد که پلیس به کشف حجاب به عنوان پدیده اجتماعی نگاه نمی‌کند و به این نتیجه رسیده که از خارج ایران این موضوع هدایت می‌شود.

مخالفان حجاب اجباری در ایران با تشکیل کمپین و مبارزات مدنی سعی می‌کنند این قانون را به چالش بکشند. از سوی دیگر نیروی انتظامی به عنوان مجری برخورد با قانون شکنان حجاب، برخوردهای قهری خود را افزایش داده است.

بر اساس گزارش خبرگزاری ایسنا، ایوب سلیمانی، دوشنبه 24 ژوئن 2019، در حاشیه برگزاری همایش فرماندهان و مدیران استان مازندران، درباره طرح ناظر به حجاب گفت: «نیروی انتظامی نمی‌تواند به مردم بگوید هر جرم مشهودی که در جامعه رخ می‌دهد، به من مربوط نیست.»

او یکی از این جرایمی که قانون‌گذار مصوب کرده را کشف حجاب در معابر عمومی عنوان کرد و بی‌حجابی را سوغات غرب و حاصل بی‌توجهی‌ها در داخل این کشور دانست که دشمن قصد دارد از طریق آن به ایران ضربه بزند.

سلیمانی، ترویج مفاسد اخلاقی و اجتماعی را یکی از برنامه‌های «دشمن» در این کشور عنوان کرده و افزود: «پلیس به کشف حجاب به عنوان پدیده اجتماعی نگاه نمی‌کند و به این نتیجه رسیده که از خارج از کشور این موضوع هدایت می‌شود. مطابق قانون، کشف حجاب جرم محسوب شده و پلیس موظف به برخورد با بی‌حجابی چه در خودرو و چه در معابر عمومی است.»

او 90 درصد جامعه را موافق اصل حجاب دانست و تصریح کرد: «آن اقلیتی که بر اساس قانون کشور مرتکب جرم می‌شوند همانند قاچاق مواد مخدر، قتل، احتکار ارزاق عمومی و… بنا به مطالبه مردم از پلیس بایستی با این گونه مجرمان برخورد شود.»

این در حالی است که طی گزارشی که مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست جمهوری ایران منتشر کرد، نزدیک به نیمی از پاسخ‌دهندگان به پژوهشی در سال 1393، معتقدند حجاب، مسئله‌ای شخصی است و دولت نباید در آن دخالت کند. این میزان نسبت به سال 1385 افزایش 15 درصدی داشته است و از تعداد معتقدین به دخالت دولت در امر حجاب، 15 درصد کاسته شده بود.

در بخش دیگری از این گزارش آمده است: «در سال 1393 بیش از 41 درصد حجاب را امری فردی دانسته و رعایت آن را الزامی نمی‌دانند.»

سلیمانی در ادامه گفت، میانگین موفقیت طرح ناظر حجاب را بیش از 50 درصد اعلام و تاکید کرد که این طرح منحصر به خودرو نیست.

جانشین فرمانده ناجا، با اشاره به انتقادات نسبت به برخورد قهری نیروی انتظامی با بی‌حجابی این نقدها را جوسازی و بی‌انصافی دانست و تاکید کرد که پلیس با بی‌قانونی برخورد می‌کند و در این مورد کوتاه نمی‌آید.

به تازگی یکی از نمایندگان مجلس ایران، با دفاع از بی حجابی بازیگرانی که معمولا از کسانی بوده اند که پیش از آن، ایدئولوژی جمهوری اسلامی را درباره حجاب تبلیغ کرده بودند اعلام کرد که اگر بازیگری برای یک سفر شخصی یا خانوادگی به خارج از کشور رفته است مامور نیستیم تجسس کنیم که آیا پوشش اسلامی را رعایت می‌کند یا نمی‌کند و اگر رعایت نکرد او را به ریاکاری و نفاق متهم کنیم زیرا منطق او این است که در داخل ایران قانون را رعایت می‌کنم و در خارج به هر دلیلی از جمله سهل‌انگاری یا همرنگ جماعت شدن رعایت نمی‌کنم.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید