یک فرمانده سپاه: اگر درگیری آغاز شود قابل مدیریت نیست

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

غلامعلی‌ رشید،‌ فرمانده قرارگاه مرکزی خاتم‌الانبیای سپاه پاسداران ایران، با هشدار به آمریکا، رفتار این کشور را «اشتباه» عنوان کرده و گفت که این کشور باید نسبت به حفظ جان نیروهای نظامی خود در منطقه مسئولانه رفتار کند.

غلامعلی رشید یک‌شنبه 23 ژوئن 2019، در واکنش به خبر حمله الکترونیکی آمریکا به سامانه‌های موشکی نیروی هوا فضای سپاه پاسداران ایران گفت، آمریکا باید نسبت به حفظ جان نیروهایش در منطقه مسئولانه رفتار کند.

رشید افزود: «سرنوشت ملت‌های منطقه به هم پیوسته است و در صورت آغاز درگیری در منطقه دامنه و زمان آن توسط هیچ کشوری قابل مدیریت نیست».

ایالات متحده آمریکا طی هفته جاری پس از سرنگون شدن پهپاد تجسسی «گلوبال هاوک» در تنگه هرمز دست به حملات سایبری بر ضد سیستم‌های دفاعی ایران زده است.

رسانه‌های آمریکایی روز شنبه با اعلام این مطلب تصریح کردند که سیستم‌های انفورماتیک مرتبط با پایگاه‌های موشکی و نیز یک شبکه جاسوسی ایران هدف اصلی حملات سایبری یاد شده بوده‌اند.

ایران پنج‌شنبه 20 ژوئن یک پهپاد آمریکایی را هنگامی که در حریم هوایی بر فراز تنگه هرمز و در فاصله 34 کیلومتری از نزدیک‌ترین نقطه خشکی در سواحل ایران در حال پرواز بود را سرنگون کرد. پس از آن، بیل اوربان سخنگوی فرماندهی نیروهای مرکزی آمریکا با تاکید بر این‌که پهپاد آمریکایی توسط موشک ایرانی در آب‌های بین‌المللی سرنگون شد، گفت که گزارش‌های ایرانی که می‌گوید هواپیما حریم هوایی ایران را نقض کرد، عاری از صحت است.

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا، روز جمعه 21 ژوئن گفت که او تنها 10 دقیقه قبل از آغاز حمله به ایران دستور متوقف کردن عملیات را صادر کرد.

ترامپ گفت اگر حمله می کردیم واکنش ما در مقایسه با سرنگونی یک هواپیمای بدون سرنشین (پهپاد) ناعادلانه و غیر مناسب می‌بود.

رئیس جمهوری آمریکا گفت: «من عجله برای حمله به ایران ندارم، تاکید کنم که تهران هرگز نمی‌تواند به سلاح هسته‌ای دسترسی پیدا کند».

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری ایالات متحده با تاکید بر اینکه گزینه اقدام نظامی علیه ایران کماکان روی میز است، گفت که تصمیمش برای حمله به ایران را لغو نکرده و تنها آن را به تعویق انداخته است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید