نماینده مجلس ایران: یک زن در وزارت نفت به جرم جاسوسی دستگیر شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

نماینده مردم نجف‌آباد در مجلس نمایندگان ایران از دستگیری یک زن در وزارت نفت از سوی نهادهای امنیتی این کشور خبر داد.

ابوالفضل ابوترایی، نماینده مردم نجف‌آباد در مجلس ایران، با بیان این خبر به خبرگزاری تسنیم، یکشنبه 23 ژوئن 2019 گفت: «این فرد که به تازگی توسط نهادهای امنیتی بازداشت شده، تبعه ایران و نفوذی بوده است، با 16 مدیر وزارت نفت در ارتباط بوده و قصد تأثیرگذاری بر آنها را داشته است.»

او با اشاره به اداره ایران از طریق کسب درآمدهای نفتی، تلاش کشورهای مخالف ایران را در راستای ایجاد اختلال در فروش نفت این کشور قلمداد کرد.

در همین زمینه، حسینعلی حاجی دلیگانی، نماینده مردم شاهین‌شهر در مجلس ایران، به خبرگزاری فارس گفت: «اخیرا نهادهای امنیتی باند نفوذی را در وزارت نفت دستگیر کردند که در راس آن خانمی از طریق ارتباط گیری با 16 نفر از مقامات ارشد این وزارتخانه توانسته بود در جهت تکمیل پازل دشمن ضرباتی را به کشور وارد کند.»

وی افزود: «این خانم توانسته بود تصمیمات مهمی را در وزارت نفت مسکوت بگذارد یا باعث اتخاذ تصمیمات غلطی در جهت خواسته‌های دشمن و بر علیه منافع ملی کشور شود که نتیجه آن ضربه کاری به کشور در این جنگ اقتصادی باشد.»

مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا، پیش از این، در یک کنفرانس خبری ضمن تاکید بر موضع کاخ سفید در خصوص عدم لغو معافیت‌های تحریم نفتی ایران گفت که اجرای این تحریم‌ها تاکنون 10 میلیارد دلار از درآمد ارزی حکومت ایران کاسته ولی هدف اصلی، به صفر رساندن مهمترین منبع درآمد این حکومت برای وادار کردن آنها به در پیش گرفتن رفتاری عادی است. آمریکا از 2 می 2019 با اعمال شدیدترین نوع تحریم علیه ایران، فروش نفت این کشور را به صفر رساند.

حسن روحانی، رییس‌ جمهوری ایران در واکنش به این اقدام آمریکا اعلام کرد که تصمیم آمریکا برای صفر کردن صادرات نفت ایران به نتیجه نخواهد رسید چرا که ایران «شش راه» برای فروش نفت خود دارد که واشنگتن از آنها بی‌خبر است.

از سوی دیگر، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا امروز در پیامی توئیتری از اعمال تحریم های جدید علیه ایران در روز دوشنبه خبر داد.

او نوشت: «ایران نمی تواند سلاح‌های هسته‌ای داشته باشد. تحت برنامه وحشتناک اوباما، آنها در چندین سال در مسیر انرژی هسته ای قرار می‌گرفتند و تأییدات موجود نیز قابل قبول نیست. ما روز دوشنبه تحریم‌های بیشتری را علیه ایران اعمال می‌کنیم.»

رئیس جمهور آمریکا افزود: «من امیدوارم روزی که تحریم‌ها از ایران برداشته شود، فرا رسد و آنها دوباره به یک ملت سازنده و خوشبخت تبدیل شوند، هر چه زودتر بهتر.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید